de فراخوان سازمان جهانی نفی خشونت برای نجات ملت مظلوم یمن
LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
فراخوان سازمان جهانی نفی خشونت برای نجات ملت مظلوم یمن
کد 10634
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 26 خرداد 1399 - 22 شوال المكرّم 1441
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه‌ای جهانیان را به یاری و نجات دادن ملت مظلوم یمن از شرایط و وضعیت دردناک جاری فراخواند، در بخشی از این بیانیه آمده است:

خدای متعال می فرماید: «فَمَنْ عَفَا وَأَصْلَحَ فَأَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ إِنَّهُ لَا یُحِبُّ الظَّالِمِینَ؛ پس هر که درگذرد و نیکوکاری کند، پاداش او بر [عهده] خداست، به راستی او ستمگران را دوست نمی دارد» (شوری/40).

چندین سال می گذرد و ملت مظلوم یمن در آتش جنگ داخلی و خارجی می سوزد و نابود می شود و در این میان هیچ کورسوی امیدی برای کندن ریشه فتنه جاری و متوقف کردن جنگ به چشم نمی خورد.

با وجود این شرایط، جامعه جهانی و سازمان ملل متحد در رابطه با فاجعه‌ای که بر کشور و ملت یمن رفته و می رود بی تفاوت بوده و از خود ناتوانی نشان می دهد.

گرسنگی و نیاز و کمبود کمک رسانی و مواد غذایی و بهداشتی و دارو پیامدهای این بی تفاوتی است که از آغاز جنگ در یمن هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته است. زنان و کودکان و سالخوردگان، ضعیف ترین قشری هستند که در این چرخه خونین و مرگبار قربانی شده اند و می شوند. بیماری های کشنده و مرگبار نیز پشتوانه این جنگ ویرانگر است که مردم غیر نظامی را سخت به زحمت و تنگنا انداخته و به صورت وحشتناکی بر بینوایی و درماندگی و بی سروسامانی ملت ستمدیده یمن افزوده است.

با فراگیر شدن ویروس مرگبار کرونا که نژاد و قومیت و ملیت نمی شناسد و همگان را به یک اندازه درگیر می کند، اکنون ملت مظلوم یمن به علت عدم برخورداری از مراکز و امکانات بایسته و ضروری، طعمه مرگ گروهی شده اند. این شرایط همراهی و همصدایی و موضع گیری انسانی جامعه جهانی را می طلبد که باید در تعامل ضعیف خود و بی اعتنایی نسبت به ملت گرفتار و مظلوم یمن تجدیدنظر کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از تمام طبقه‌های جامعه جهانی می خواهد بدون فوت وقت و قید و شرط، جنگ یمن را متوقف کنند و زمینه امداد را برای سازمان های بین المللی و گروه ها و هیئت های پزشکی فراهم آورند تا از آشفته شدن شرایط بهداشتی و معیشتی مردم یمن جلوگیری شود و رسیدن امدادهای غذایی و دارویی و لوازم پزشکی را آسان کند.

سازمان جهانی نفی خشونت از طرف های درگیر جنگ می خواهد از جنگ دست بکشند و به گفتمان و تفاهم روی آورند، به ویژه این که ثابت شده است و دریافته‌اند که این جنگ برنده نداشته و همگان زیان دیده جنگ هستند و جز درد و رنج و سختی و مرگ رهاوردی ندارد.

این سازمان در بیانیه خود افزوده است: آزاد کردن بازداشت شدگان و اسیران جنگ در رأس مطالبات خواسته شده از طرف های جنگ است تا از این رهگذر از درد و رنج آنان کاسته شود.

دیگر مطلب بایسته توجه این است که افرادی که به جرم اظهارنظر و پیروی از باورهای متفاوت به دست حاکمان صنعا و عدن و ریاض اسیر شده اند؛ باید آزاد شوند.

سازمان جهانی نفی خشونت همچنین از حاکمان عربستان سعودی می خواهد که مصالح و منافع انسانی را بر منافع و مصالح سیاسی و نظامی و اقتصادی مقدم دارند و صفحه‌ای جدید برای صلح و حسن همجواری میان دو کشور یمن و عربستان سعودی بگشایند و این اقدام به گونه‌ای باشد که به صلح فراگیر بینجامد و جدایی به وجود آمده را پایان دهد، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.