LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی نفی خشونت: "
انگلستان به جای مشارکت در طولانی کردن جنگ یمن، در سامان دادن وضعیت نابسامان آن بکوشد
کد 10715
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 21 تیر 1399 - 19 ذو القعدة 1441
در پی دامن زدن انگلستان به جنگ یمن و دنباله دار کردن آن، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: دردمندانه و متأسفانه سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» مطلع شده است که دولت انگلیس بر ادامه دادن به حمایت های خود از رژیم سعودی و قرار دادن اسلحه و آلات جنگی در اختیار این رژیم مصمم شده است و این امر ممکن است سلاح های انگلیسی در جنگ علیه کشور و مردم یمن به کار گرفته شود. لذا این تصمیمِ رسوا و نکوهیده از سوی این سازمان به شدت محکوم است.

این سازمان اخیراً به اظهارات وزیر بازرگانی دولت انگلیس، خانم «لیز تروس» دست یافته است. بر پایه اظهارات این وزیر، دولت انگلیس قوانین قضاییِ قابل بازنگری را بر اساس قانون تأیید شده صادر گردیده در روز بیستم ماه ژوئن از سوی دادگاه تجدیدنظر ملاک عمل قرار می دهد.

وزیر بازرگانی انگلیس توضیح داد و گفت: لندن نسبت به حکم قضایی مرتبط به تصمیمات خود مبنی بر دادن مجوزِ فروش اسلحه و ادوات نظامی تمکین کرده است و این بدان معناست که امکان مجوزهای جدید برای صادر کردن اسلحه به عربستان سعودی وجود دارد.

سازمان جهانی نفی خشونت تأکید می کند که با این مصوبه و حکمِ مغایر و مخالف معیارهای بین المللیِ حقوق بشر، دولت انگلیس در ادامه یافتن کشتار و خونریزی و ویرانی هایی که ملت یمن را گرفتار کرده و نابود می کند، به ویژه درد و رنج و زیان هایی که مردم یمن با آن روبرو هستند به طور مستقیم شریک و سهیم است.

در ادامه بیانیه این سازمان آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر آن است که دولت بریتانیا باید از اعمال این مصوبه زشت و نکوهیده صرف نظر کند، به معیارهای بایسته انسانی پایبند باشد و از سهیم شدن و مشارکت در برافروختن شعله جنگ و استمرار بخشیدن به آن خودداری کند. دیگر اینکه از تمام سازمان ها و هیئت های حقوق بشری خواسته می شود این قانون و مصوبه ظالمانه را محکوم کنند و در راه منصرف کردن دولت انگلیس از اعمال این قانون بکوشند، والله ولی التوفیق والسداد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.