LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی نفی خشونت:"
در روز جهانی صلح، جنگ بر ضد یمن متوقف شود
کد 11110
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 02 مهر 1399 - 5 صفر الأحزان 1442
به مناسبت روز 21 سپتامبر (31 شهریور)، روز جهانی صلح، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:
 
خدای متعال می فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِی السِّلْمِ کَافَّةً وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ؛ ای کسانی که ایمان آورده‌ اید همگی به اطاعت [خدا] درآیید و گام های شیطان را دنبال مکنید که او برای شما دشمنی آشکار است» (بقره/208).

روز 21 سپتامبر (31 شهریور) از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی صلح تعیین شده است تا در آن آرمان ها و الگوهای صلح، نهادینه شود تا در مدت کم با ایجاد ترک مخاصمه و جنگ از خشونت خودداری و آتش بس حاکم گردد. از این جهت در سراسر جهان این روز گرامی داشته می شود.

بنابراین، سازمان جهانی نفی خشونت این فرصت و مناسبت را غنیمت شمرده و از طرف های جنگ در یمن می خواهد جنگ را متوقف کرده و به آتش بس همه جانبه تن دهند تا زمینه صلح فراهم آید؛ صلحی جدی که درد و رنج و آزار را از ملت رنج کشیده یمن برطرف کند.

همچنان که تمام ناظران می دانند جنگی که از سال ها قبل آتش آن شعله ور شده است آثار فاجعه باری برای تمام طبقات جامعه مدنی یمن و برای اطراف منازعه و جنگ، زیان های مادی و معنوی داشته و به جنگی هرج و مرج گرایانه بدل شده که تاکنون هیچ فایده‌ای بر آن مترتب نبوده است.

مناسبت روز جهانی صلح فرصتی ارزشمند برای کشورهای ائتلاف به شمار می رود و فرصتی است برای شورای امنیت تا مسئولیت خود در متوقف کردن جنگ و منازعات مسلحانه را ایفا کند و تدابیر بایسته را برای پیشگیری از خونریزی مداوم در آن سامان، اتخاد نماید.

بنابراین، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر ضرورت ممانعت از استمرار یافتن این جنگ نابودگر و فعال کردن گفتمان مستقیم و بدون قید و شرط قبلی و البته مبتنی بر حسن نیت و اراده واقعی برای متوقف کردن جنگ تأکید دارد تا از این رهگذر راه حل هایی برای اشکال ها و ایرادهایی که میان طرف های جنگ وجود دارد، ارائه شود، والله ولی التوفیق.
  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.