LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
"سازمان جهانی نفی خشونت:"
نسبت به استمرار سرکوب و قلع و قمع سیاسی در ترکیه به حاکمیت این کشور هشدار می دهیم
کد 11488
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 03 آذر 1399 - 7 ربيع الثاني 1442
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) نسبت به سرکوب های سیاسی که در ترکیه جریان دارد با صدور بیانیه‌ای به دولت این کشور هشدار داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت به اسناد و مدارکی مطبوعاتی دست یافته است که بر اساس آن، دولت ترکیه به صورت روشمند و برنامه ریزی شده، فعالان کرد حقوق بشری را که خواستار پاره‌ای مطالبات سیاسی هستند سرکوب و قلع و قمع می کند. لذا این سازمان تأکید می کند که این رفتارها و اقدامات در آینده و در درازمدت، صلح و امنیت ملی را با خطر رو به رو کرده و در صورت ادامه یافتن و عدم وجود زمینه گفتمان مبتنی بر تفاهم دمکراتیک و مسالمت آمیز، کشور با گونه های نابسامانی مواجه خواهد بود.

بر پایه پاره‌ای از اطلاعات مطبوعاتی منتشر شده، دولتمردان ترکیه در استان دیاربکر در شرق ترکیه بازداشت ها را آغاز کرده و جستجو را برای یافتن سایر افراد در چهار شهر دیگر آغاز کرده‌اند و تاکنون 74 نفر را بازداشت نموده‌اند که میان دستگیرشدگان شماری وکلای مدافع و پزشک بوده‌اند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» تأکید می کند که این رفتار خشونت بار دولت ترکیه از شانه‌ خالی کردن نسبت به تعهدهای رسمی دولت برای ارائه اصلاحات سیاسی خواسته شده حکایت دارد. بایسته توجه است که این روند خود را به صورت شکستی در پرونده آشتی ملی نشان خواهد داد؛ چیزی که جمهوری ترکیه بر ضرورت عمل به آن تأکید کرده است تا از این رهگذر نابسامانی های اجتماعی و سیاسی موجود در کشور را به سامان آورد.

از این رو، سازمان جهانی نفی خشونت از دولت ترکیه می خواهد تا هرچه زودتر بازداشت شدگان سیاسی به ویژه فعالان حقوق بشری، اعضای مطبوعات و دیگر فعالان را آزاد کند و سپس به منظور برطرف کردن چالش ها و ایرادهای سیاسی در مسیر گفتمان و تفاهم گام نهد، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.