LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی نفی خشونت:"
بازداشت مسلمانان معترض در کشمیر به دست نیروهای امنیتی هند را محکوم می‌کنیم
کد 11724
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 15 دی 1399 - 19 جمادى الأولى 1442
در پی بازداشت معترضان مسلمان کشمیر توسط نیروهای امنیتی هند، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه‌ای این بازداشت‌های سیاسی را به شدت محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: بازداشت‌های سیاسی معترضان و فعالان مسلمان منطقه کشمیر هندوستان را به شدت محکوم می‌کنیم و از مسئولانی که به این اقدام دست زده‌اند می‌خواهیم همه بازداشت شدگان را آزاد کنند و از سیاست‌های تبعیض نژاد که از ماه‌های قبل در پیش گرفته‌اند دست بردارند.

این سازمان اطلاع یافته است پس از انتخابات ملی که اخیراً برگزار شده مسئولان هندی طی یک حمله پاکسازی سیاسی و نژادپرستانه با هدف قلع و قمع مسلمانان منطقه کشمیر بیش از 75 تن از رهبران سیاسی و فعالان این منطقه را بازداشت کرده‌اند.

سازمان جهانی نفی خشونت اقدامات مسئولان هندی را ناقض پرونده حقوق بشر و سخت نگران کننده می‌داند که این امر می‌طلبد حاکمیت هندوستان در تعامل و برخورد با مسلمانان تجدیدنظر کند و جایگزین های دموکراتیک و تضمین کننده حقوق بایسته بشر را در برنامه های خود بگنجاند.

در چنین شرایطی سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از نهادهای بین المللی و سازمان‌های حقوق بشری می‌خواهد برای افشای رفتارهای غیر انسانی و ضد بشری که بر علیه ساکنان منطقه کشمیر هندوستان با انگیزه‌های سیاسی اعمال می‌شود تمام ابزارها و راهکارها را به کار ببندند و در راه متوقف کردن این نقض حقوق‌ها بکوشند و آثار و فرجام دردناک آن را بر افراد و تشکل‌های مسلمان و غیر مسلمان موجود در کشمیر از نظر دور ندارند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.