LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان:"
طالبان در شهرهای شیعه نشین افغانستان قتل عام به راه انداخته است
کد 12719
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 17 تیر 1400 - 27 ذوالقعدة الحرام 1442
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان در پی جنایات هولناکی که علیه مردم شیعه و بی دفاع افغانستان به راه افتاده بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرده است.

در بخشی از این بیانیه می‌خوانیم: سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان در پی قتل‌عامی که سازمان تروریستی طالبان بر ضد شیعیان بی پناه و بی دفاع افغانستان به راه انداخته است به شدت ابراز رنج و درد و نگرانی می‌کند. لذا از جامعه جهانی می‌خواهد با کمک و دخالت خود از جنایاتی که توسط طالبان نسبت به مردم بی دفاع و بی پناه آن سامان روا داشته می‌شود، جلوگیری کند.

بنا به گزارش‌های رسیده از افغانستان، نیروهای امنیتی آن کشور در متوقف کردن حملات تروریستی و جنایت‌هایی که طالبان نسبت به شیعیان افغانستان روا می‌دارد، ناتوان مانده است. این جنایات زمانی فزونی می‌گیرد که تروریست‌های طالبان شهر‌ها و روستاهای شیعه‌نشین را مورد حمله قرار می‌دهند و هزاران کشته و زخمی برجای نهاده و هزاران تن را نیز آواره می‌کنند.

از این رو سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان، در صورت کم‌کاری و بی‌توجهی شورای امنیت و سازمان ملل متحد، نسبت به مسئولیت قانونی و اخلاقی خود، آنان را مسئول فرجام این جنایات هولناک می‌داند و نسبت به عواقب آن در منطقه و جهان هشدار می‌دهد.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.