LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
ترجمه بيانيه صادره از سوي دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي (مد ظله العالي) بمناسبت فاجعه هولناک اخير در نجف اشرف
کد 18
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 07 شهریور 1382 - 23 رجب الأصب 1424
«الذين إذا أصابتهم مصيبة قالوا أنا لله وإنا إليه راجعون، اولئک عليهم صلوات من ربهم ورحمة واولئک هم المهتدون» (بقـره 156- 157)
رويداد فاجعه بار و تجاوز آشکار و بزرگ به حرم مطهر سرور و مولايمان امير مؤمنان صلوات الله عليه که به شهادت سلاله مرجعيت ديني، حجت و علامه جليل القدر آقاي حاج سيد محمد باقر حکيم (رحمة الله عليه) فرزند عالم فقيد و مرجع راحل حضرت آية الله العظمي سيد محسن طباطبائي حکيم (قدس سره) و ده ها تن از مؤمنان بي گناه در مرکز نجف اشرف و حوزه علميه مبارکه و در روز جمعه انجاميد، ما را سخت اندوهگين کرد.
 دين اسلام که رسول اعظم (صلي الله عليه وآله) پيام آور آن بودند و خود ايشان آن را با شخصيت بزرگوار خود عملاً مجسم فرمودند و پس از ايشان امير مؤمنان علي عليه السلام به بهترين صورت ممکن آن را اجرا کردند، بر پايه امنيت و ثبات فراگير، استوار ميباشد و اين در حالي است که تمامي انسان ها در دوران جاهليت و شمشير مي زيستند: ترس چيره شده بر دل ها و شمشيرهاي آخته جنگ ها.
حضرت امير مؤمنان عليه السلام اين دوران را چنين توصيف کرده اند: خداي متعال رسول اکرم   (صلي الله عليه وآله) را در حالي برانگيخت که در ارسال پيامبران فاصله اي روي داده بود وامت ها در خوابي عميق فرو رفته اند ... و آتش جنگ ها فروزان شده بود ... ثمره دنيا فتنه بود و خوراک آن مردار و درونش بيم و برونش شمشير.
پس  امت به فضل و برکت اسلام تا اوج خير و رفاه و سعادت، رشد و نمو يافت به گونه اي که مؤمن و منافق، کافر و مشرک عليرغم اختلاف هاي عقايد و اديانشان در نهايت صلح و امنيت  کنار هم زندگي ميکردند و بسبب امنيت جان و مال و خانواده هايشان از کمال استقرار و ثبات برخوردار بودند.
ملت مظلوم عراق امروزه بيش از هر زمان ديگري به اين ثبات و امنيت نياز دارد و تمامي آحاد اين امت مسلمان و فداکار پس از آنکه چند دهه را در نهايت نگراني و استبداد و هراس گذراند، هر گونه فعاليتي که امنيت و استقرار و ثبات را مي آشوبد محکوم و مردود ميداند، ما نيز اين فعاليت هاي شوم منشانه و فاجعه آميز را شديداً محکوم ميکنيم و در اين باره به حضرت ولي الله الأعظم صاحب الأمر مهدي منتظر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) و حوزه هاي علميه بويژه حوزه ريشه دار نجف اشرف و مراجع ديني و علماي اسلام  و خاندان بزرگ و مصيبت ديده آل حکيم – که انواع مظلوميت ها و سنگد لي ها و شهادت ها را متحمل شده اند– و در طليعه آنان حضرت آية الله العظمي سيد محمد سعيد حکيم (دام ظله) و همچنين به تمامي خانواده هائي که در اين فاجعه شهدائي را تقديم کرده اند – که آغشته به خون به سوي خدا رفتند – تسليت و تعزيت مي گوئيم.
از درگاه خداي قريب و مجيب مسئلت مي نمائيم که کشور عراق و ملت آنرا از تمامي مصيبت ها و بلاها رهائي بخشد  و نعمت امنيت و ثبات و تمامي خير را به آنان عطا فرمايد. وضمن فراخواني مردم گرامي و کرامت مند به هوشياري و هوشمندي، آنان را اکيداً توصيه مي کنيم که بايد بدست خودشان اقدام به حراست و نگاهباني از سرزمينشان کنند که اين سرزمين، سرزمين ائمه اطهار عليهم السلام و تمامي شيعيان و مسلمانان جهان است و از بيهوده کاري بيهودگان و افتادن در ورطه خونريزي که به بد و بدتر مي انجامد خود داري نمايند. همانگونه که امير مؤمنان عليه السلام امت اسلاميِ پس از پيامبر اکرم (صلي الله عليه وآله) را بدان هشدار داد و فرمود: «بزودي خدا از ستمکار انتقام مي ستاند و آنرا که مستحق است به او مي خوراند و ميچشاند.... آنانکه در درون خود ترس و وحشت و در برون شمشير و جنگ را پيشه قرار داده اند » (نهج البلاغه، خطبه 158)
و بايسته است همگان از رنج ها و بلاهاي پيشين براي بازسازي عراقي اسلامي، نبوي و علوي عبرت برگيرند که تمام مردم در آن در عين نيکي و کرامت از نعمت هاي آن بهره مند شوند. والله هوالمعين
دفتر حضرت آية الله العظمي سيد صادق شيرازي (مد ظله)
دوم رجب المرجب 1424 هـ. ق – شهر مقدس قــم

  • نظری برای این خبر درج نشده است.