LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی پایان دادن به مصونیت جرایم علیه روزنامه نگاران
کد 25103
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 13 آبان 1400 - 28 ربيع الأول 1443

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پایان دادن به مصونیت جرایم علیه روزنامه نگاران بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

در هنگام نوشتن این سطور، سرنوشت بسیاری از روزنامه نگاران هنوز مشخص نیست و آنان در ازای فعالیت های بشردوستانه در جهت افشای پرونده های مشکوک که باعث آسیب های داخلی و بین المللی می شود، با جنایات مکرر روبرو می شوند. در عین حال ده ها تن دیگر بدون هیچ امیدی به آزادی شان در آینده ای نزدیک، در زندان به سر می برند که این جلوه ای آشکار از سرکوب سیاسی توسط رژیم های استبدادی در سراسر جهان است.

در حالی که سازمان جهانی نفی خشونت 2 نوامبر، سالگرد روز جهانی پایان دادن به مصونیت جرایم علیه روزنامه نگاران را گرامی می دارد، از سازمان ملل متحد می خواهد تا مجامع ذیربط خود را که مدافع حقوق روزنامه نگاران هستند با روشی مؤثرتر فعال نماید و از حجم تهدیدهایی که روزنامه نگاران در سراسر جهان با آن مواجه هستند، بکاهد. همچنین این سازمان بر لزوم تشدید تلاش ها برای روشن شدن سرنوشت ناپدیدشدگان و تلاش برای آزادی کسانی که در معرض احکام خودسرانه قرار گرفته اند، تأکید می کند.

این سازمان با سازمان‌های حقوق بشر و رسانه‌ای که خواستار شناسایی عاملان قتل یا شکنجه خبرنگاران هستند، همصدا شده و بر لزوم توسعه حمایت‌های احتمالی برای حفاظت و ارتقای امور کارکنان در بخش رسانه و اطلاع رسانی تأکید می‌کند، به ویژه این که مطبوعات به عنوان رکن اساسی در تحکیم و رواج دموکراسی در همه کشورهای جامعه جهانی محسوب می شود.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
http://freemuslim.org

  • نظری برای این خبر درج نشده است.