LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
ابراز انزجار سازمان جهانی نفی خشونت از اقدامات نژادپرستانه کشور سوئد برضد مسلمانان
کد 32674
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 15 آذر 1401 - 11 جمادى الأولى 1444

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق شیرازی دام ظله)، در پی اقدامات نژادپرستانه کشور سوئد برضد مسلمانان، بیانیه ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سازمان جهانی نفی خشونت، پس از بررسی اطلاعات و شهادت‌ های دریافتی از کشور سوئد مبنی بر ارتکاب رفتارهای نژادپرستانه و نفرت انگیزی که مسلمانان ساکن آنجا را هدف قرار داده است، انزجار شدید خود را ابراز کرده، از مقامات آن کشور خواست تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از این تخلفات انجام دهد و عاملان آن را مطابق با قوانین ضد تبعیض نژادی مجازات کند.

این سازمان صحنه هایی از جنایت انجام شده توسط افراد ناشناس را مستند کرده، که هتک حرمت قرآن کریم با سوراخ کردن و زنجیر کردن آن در نزدیکی یکی از مساجد مسلمانان در سوئد را نشان می دهد.

به عقیده این سازمان اقدام ذکرشده با هدف رساندن پیامی تحریک آمیز، که با نفرت و خشونت نژادی همراه است، انجام شده و در عین حال به دنبال ارعاب مسلمانان سوئد به طور عام و نمازگزاران مسجد مورد نظر به طور خاص، بوده است.

همچنین برخی از شهادت‌های مسلمانان در سوئد تأیید می ‌کند که آنان در معرض تهدید به خشونت روحی و فیزیکی به دلیل اعتقادات اسلامی خود توسط افراد و گروه‌ های افراطی، نژادپرست و با گرایش‌ های انحرافی، قرار گرفته ‌اند.

این سازمان اعتقاد دارد که این تعدی ها و تجاوزهای مستمر، خطر فزاینده ایست که ممکن است منجر به تخلفات بزرگ تر یا جرایمی شود که احتمالا در آینده منتهی به انجام جنایت و قربانی شدن افراد شود، که این امر باعث نگرانی و ترس از وقوع عواقبی غیرقابل تصور، در صورت عدم پایان دادن به آن شده است.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد»، همچنین بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه توسط مقامات برای شناسایی عاملان این تعدی و تخلفات، و مجازات کردن اجتماعی و قانونی آن ها، و تلاش برای خنثی کردن پدیده های خطرناک نژادپرستانه افراطی، تأکید می کند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.