LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
فراخوان بنیاد جهانی آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله برای عفو بدهکاران در ماه مبارک رمضان
کد 36025
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 23 فروردین 1402 - 21 رمضان العظيم 1444

بنیاد جهانی آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در کشور امریکا، با صدور فراخوانی همگان را به عفو بدهکاران مالی به مناسبت ماه مبارک رمضان دعوت کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«اَلَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوٰالَهُمْ بِاللَّيْلِ وَاَلنَّهٰارِ سِرًّا وَعَلاٰنِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلاٰ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاٰ هُمْ يَحْزَنُونَ؛ آنان كه اموال خود را، شب و روز، پنهان و آشكار، انفاق می ‏كنند، مزدشان نزد پروردگارشان است، نه ترسی بر آن هاست، و نه غمگين می ‏شوند».

ماه مبارک رمضان چندین بعد رحمانی دارد که در رأس آن خدای متعال درهای وسیع خود را برای پذیرفتن اعمال بنده مؤمن و عبادت او می گشاید تا این ماه مبارک را به مثابه کلیدی برای توبه و آمرزش و مغفرت قرار دهد. خداوند همه بندگانش را به بازگشت به او فرا می خواند تا گناهانشان و بدی هایشان را بزداید. او این ماه را برای خود ماهی مبارک و گرامی قرار داده که در شب های آن سخنانش بر سینه پیامبرش صلی الله علیه و آله نازل شد.

مسلمانان در ماه بزرگ خدا با نیکی کردن و محبت فیمابین خود و علاقه به ایثار و فداکاری و یاری در همه اشکال آن به خالق خود نزدیک می شوند و اعتقادات و ایمان راسخ، آن ها را به تأمین و ارائه هرآنچه خیر و خوب است برای همنوعان خود، صرف نظر از عقیده، رنگ و قومیت دیگران، سوق می دهد.

بنیاد جهانی آیت الله العظمی سید صادق حسینی شيرازی فرا رسيدن شب های باعظمت قدر را مغتنم شمرده و از پروردگار ماه بزرگ غفران، برای فرزندان امت اسلامی آمرزش گناهان و قبولی اعمال را مسألت دارد. خداوند سبحان به آن ها برکت، امنیت، ثبات و رفاه را عطا فرمایند و در عین حال از همه کسانی که پیام اش را دریافت می کنند درخواست می نماید تا همه بدهکاران و طلبکاران در کشورهای عربی و اسلامی، همدیگر را عفو کنند.

این بنیاد، حکومت‌های اسلامی را در صدر مخاطبان خود قرار داده تا به بخشش و چشم ‌پوشی از طلب های خود از مردم روی آورند، به ‌ویژه آن دسته از مردمی که از اقشار ضعیف و متوسط هستند و به‌ ویژه که بسیاری از آن ها زیر بار بدهی‌ها و الزام‌های پرداختی آن، به دلیل اوضاع و شرایط اقتصادی متغیر و غیرثابت، یا کسانی که در تجارت خود به دلیل شرایطی که پیش آمده یا در مورد خاصی جریمه شده اند، تحت فشار قرار دارند.

همچنین از اغنیا و ثروتمندان مسلمانان، کسانی که خداوند غنی حمید به آنان ثروت و نعمت فراوان عطا فرموده است، ملتمسانه درخواست می نماید تا قربةً الی الله برادران بدهکار خود را عفو نمایند. امید است خداوند در دنیا قبل از آخرت برای آن ها جبران کند، همانا خداوند پاداش نیکوکاران را ضایع نخواهد کرد.

همانطور که همه مسلمانان آگاهند، کشورهای اسلامی به طور کلی، مانند کشورهای جامعه بین‌المللی، از اثرات ناآرامی‌ها و جنگ ‌های بین ‌المللی و نوسانات اقتصادی و سیاسی ناشی از آن رنج می ‌برند، که در راس آن بحران جهانی غذا بود که منجر به افزایش هزینه ها شد و مردم از پیامدهای منفی آن صدمه دیده اند، خداوند مؤمنان را از عواقب آن حفظ فرمایند.

«فَأَمَّا مَنْ أَعْطي‏ وَ اتَّقي‏ وَ صَدَّقَ بِالْحُسْني فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْيُسْري‏؛ اما آن كس كه (در راه خدا) انفاق كند و پرهيزگاری پيش گيرد، ما او را در مسير آسانی قرار می ‏دهيم»

بنیاد جهانی آیت الله العظمی سید صادق حسینی شيرازی دام ظله ـ واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.