LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان:"
کشتار شیعیان، باید به عنوان نسل کشی شناخته شود
کد 3631
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 05 آذر 1393 - 2 صفر 1436
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان در نامه ای خطاب به نخست وزیر عراق، جناب آقای دکتر حیدر العبادی، از قید ننمودن نام شیعیان عراق در شمار قربانیان نسل کشی در نشست عادی شورای وزیران در بغداد ابراز شگفتی و ناراحتی کرد.

این نامه که توسط این سازمان جهانی به سفارت عراق در واشنگتن ارائه داده شده است، بدین شرح می باشد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
عالیجناب، نخست وزیر جمهوری عراق، جناب آقای دکتر حیدر العبادی

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

این سازمان در کمال شگفتی دریافته است که در دهمین نشست عادی شورای وزیران در بغداد که در روز سه شنبه هجدهم ماه نوامبر 2014 میلادی (27/8/93) برگزار شد، مصوبه ای به تصویب رسید که بر اساس آن، جنایات گروه تکفیری تروریستی داعش بر ضد شهروندان ایزدی، ترکمان، مسیحی، شبک و جز آنان، جنایت بر ضد بشریت و نسل کشی شناخته شد، در حالی که نامی از شیعیان برده نشده است!.

نظر به این که سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان تشکلی حقوقی است، هماره کوشیده است و می کوشد، جنایاتی را که از سوی تروریست ها و رژیم های خودکامه و دیکتاتور در سراسر جهان و در عرصه های گوناگون بر ضد شیعیان اعمال می شود، مستند و از حقوق آنان دفاع کند.

بنابر پیمان های بین المللی و تصمیمات حقوقی که تا به حال از سوی سازمان های حقوقی بین المللی صادر شده است، آنچه از سوی گروه های تکفیری تروریستی و در رأس آن ها گروه تروریستی داعش نسبت به شیعیان عراق روا داشته می شود، بی تردید نسل کشی به شمار می رود. از این رو سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان این که کابینه وزیران عراق، شیعیان را در شمار دیگر قربانیان نسل کشیِ ذکر شده در مصوبه ی خود قرار نداده و ذکر نکرده است، امری غریب و شگفت آور می داند.

لذا از جناب عالی می خواهیم برای آگاهی افکار عمومی و تشکل های حقوقیِ داخلی و بین المللی و آگاهی آن ها از ماهیت این مصوبه، توضیح لازم را ارائه دهید. با تشکر. والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
www.shiarightswatch.org
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.