LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام مهم بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به پادشاه جدید عربستان
کد 3673
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 08 بهمن 1393 - 7 ربيع الثاني 1436
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی در پیامی از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه جدید عربستان سعودی خواسته است تا عدالت و برابری را در عربستان حاکم گرداند.

در این پیام آمده است: بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی، ابراز امیدواری می کند که پادشاه جدید سیاستی خردمندانه در پیش گیرد که برابری و عدالت اجتماعی را میان افراد ملت تضمین و تأمین کند و در تعامل با مسائل و حقوق انسانی جامعه، بر پایه ی عدالت از ابزارها و راهکارهای مدنی بهره گیرد.

این بنیاد همچنین از پادشاه عربستان درخواست نمود کشور را بر پایه ی حکمت، نرمی، تأمین حقوق عمومی و خصوصی و دادگری نسبت به کسانی که در دوره ی گذشته مورد ستم و استضعاف قرار گرفته اند اداره کند و این امر از رهگذر تأمین آزادی ها، به ویژه حق آزادی بیان و فعالیت های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ممکن است.

افزون بر این باید با گروه های تکفیری که نفرت، خشونت و جنگ میان مسلمانان را ترویج و تشویق می کنند برخورد نماید.

این بنیاد، قرار گرفتن تصمیمات پیشگیرانه و اصلاحیِ تضمین کننده ثبات و صلح اجتماعی را در داخل و خارج کشور و دفع خطر و زیان و هر چه که ملت را تهدید می کند از سوی پادشاه را ضروری می داند.

در پایان این پیام آمده است: بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از پادشاه سعودی می خواهد که حکومت خود را با صدور عفو عمومی و آزاد کردن بازداشت شده های ابراز بیان و زندانیان سیاسی آغاز کند و قوانینی را تصویب کند که بر اساس آن حاشیه ای دمکراتیک پدید آورد به گونه ای که با تحولات بین المللی و حقوق جاری در جامعه ی جهانی متمدن همپا و همسو باشد.
 
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
www.shirazionline.org 
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.