LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
بیانیه بنیاد جهانی نفی خشونت درباره حوادث اخیر یمن
کد 3704
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 05 فروردین 1394 - 3 جمادى الثانية 1436
در پی عملیات انفجاری تروریستی اخیر در کشور یمن که شماری از مراکز تحت سلطه ی حوثی های جماعت «انصار الله» را هدف قرار داد ده ها تن از مردم بی دفاع، به ویژه سالخوردگان و جوانان نمازگزار که در نماز جمعه شرکت کرده بودند به کام مرگ فرستاد، بنیاد جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) به همین مناسبت بیانیه ای صادر و طی آن نسبت به خطرهایی که در کمین کشور یمن است اشاره کرد.

در این بیانیه آمده است: آنچه در روز جمعه ی گذشته رخ داد و ده ها تن را به کام مرگ فرستاد از وارد شدن کشور به چرخه ی خشونت خونباری حکایت دارد که هیچ یک از اطراف سیاسی، اجتماعی یا منطقه ای از تنور تفتان آن در امان نخواهند بود و چنین به نظر می رسد که شعله و زبانه های این آتش نابود کننده از مرزهای یمن گذشته، همه جا را فرا گیرد.

این اقدام تروریستی از سوی بنیاد جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) محکوم است و با توجه به گروه بندی سیاسی که کشور یمن شاهد آن است، نقطه عطفی فوق العاده خطرناک برای کشور به شمار می رود.

لذا این بنیاد از تمام طرف های سیاسیِ درگیر و سازمان های حقوق بشریِ فعال در یمن می خواهد رفتاری توأم با حکمت و بصیرت که بر آینده ی کشور ناظر باشد در پیش گرفته و از تجربه های دیگر ملت های منطقه که شاهد هرج و مرج سیاسی و اجتماعی در کشورهای خود بودند پند گیرند و با جدیت و تلاش همه جانبه و بی دریغ خود، تشکل های یمنی و طبقات سیاسی این جامعه را به نفی خشونت و باورِ عملی داشتن به اهمیت مسالمت و صلح اجتماعی فراخوانند و برای حل اختلافات و زدودن چالش های موجود از کانال های دیپلماسی و گفتگو بهره گیرند و در این راه از زبان تهدید که به چالش و منازعات ویرانگر کشور و بر باد دهنده ی ثروت آن است دوری جویند.

در این بیانیه همچنین جماعت انصار الله به خویشتن داری و پرهیز از کشیده شدن در پی اهداف و جریانی که دنبال برافروختن آتش فتنه و جنگ داخلی می باشد دعوت شده است، به ویژه این که مسئولیتی سنگین در اداره ی کشور بر عهده دارد.

البته نسبت به کسانی که پشت پرده ی اعمال تروریستی قرار دارند نباید بی تفاوت و خاموش باشد، بلکه باید مجرمان این جنایت خونین را تحت پیگرد قرار داده، به دست عدالت بسپارد تا عادلانه مجازات شوند، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.