LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
پیام مهم سازمان جهانی نفی خشونت به شورای حکام درباره فجایع یمن
کد 3744
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 27 اردیبهشت 1394 - 28 رجب الأصب 1436
سازمان جهانی نفی خشونت طی پیامی خطاب به شورای حکام بین المللی، از اعضای این شورا خواسته است تا به منظور یاری ملت مظلوم یمن و نجات جان بازماندگان و زیرساخت ها در فقیرترین کشور عربی وارد عمل شود. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اعضای شورای محترم حکام!

چنان که در نظام نامه ی داخلی آن شورا آمده است، اعضای این شورا این امر را پذیرفته و بر عهده گرفته اند که برای رهایی مظلومان و میانجیگری به منظور حل اختلاف ها اقدام نمایند.

حال امیدواریم که در برابر مصیبت های ناشی از جنگ ائتلاف عربستان سعودی که بر مردم مظلوم یمن وارد شده، و مورد تهاجم قرار گرفته و نیز ویرانی هایی که آشکارا بر ملت بی دفاع یمن وارد شده و بدترین نوع کشتار جمعی در نوع خود به شمار می رود، مسئولیت پذیر باشید و به تعهدات خود عمل کنید.

رژیم عربستان سعودی و همپیمانانش در آزار و زیان رساندن به کشور و ملت یمن از هیچ اقدامی فروگذار نکرده اند و در تجاوز همه جانبه ی خود به این کشور، زندگی، نیازهای معیشتی و زیرساخت ها و فراتر این که با ویران کردن آثار باستانی این کشور پر دیرینه، میراث تاریخی، انسانی و جهانی را نابود و ویران کردند.

در این حمله ی گسترده و پیاپی هزاران تن از مردم بی دفاع و بی گناه جان باخته اند که بیشتر آنان کودکان، زنان و سالخوردگان هستند. همزمان با این اقدام ها رژیم سعودی کشور یمن را محاصره کرده و از رسیدن هرگونه امداد پزشکی و کمک های فوری به این کشور و ملت که از مشکلات و درد و رنج آنان بکاهد به شدت ممانعت می کند. از دیگر سو بنا بر شواهد و قرائن موجود رژیم سعودی از سلاح هایی بر ضد این کشور و ملتش استفاده می کند که جامعه ی جهانی به کارگیری آن را ممنوع کرده است و بدین ترتیب بیشترین قربانی و بیشترین ویرانی را به همراه داشته و این رفتار بر انگیزه ی مشکوک جنگ افروزان بر ضد کشور یمن و ملت آن حکایت دارد.

بایسته ی یادآوری است که مجموعه ها و مناطق مسکونی، بیمارستان ها، فرودگاه های غیر نظامی و مراکز عمومی و خصوصی تجاری از حملات پیاپی مهاجمان در امان نمانده است و این رخدادها در حالی است که با پیمان بین المللی ژنو درباره ی جنگ در تضاد بوده و قوانین بین المللیِ حقوق انسان ها در زمان صلح و جنگ را نادیده می گیرد.

در بسیاری از بیانیه های مرتبط با موضوع، بر استفاده ی ائتلاف سعودی از بمب هایی که بیش از نهصد کیلو وزن و بیشترین قربانی را دارد تأکید می کند. بمب های خوشه ای که جامعه ی جهانی استفاده ی از آن را ممنوع کرده است، توسط ائتلاف سعودی در جنگ بر ضد یمن به کار گرفته می شود و نسبت به پیامدهای آن بر جانداران هیچ توجهی ندارد.

چنان که رسانه ها و سازمان های حقوق بشری و انسانی پیگیری کرده است، رژیم سعودی از سلاح هایی سوزاننده، شبیه بمب های ناپالم استفاده کرده است که با معاینه ی پیکرهای شهدا و مجروحان این حقیقت روشن شده است، چراکه بدن آنان به صورتی فاجعه آمیز سوخته بود.

جان سخن این که جنگ جاری بر ضد یمن، ارتش، گروه یا جریان خاصی را هدف نگرفته، بلکه جنگی است فراگیر بر ضد ملت و کشور یمن که فقیرترین کشور منطقه به شمار می رود، وانگهی جریانی در پشت این حملات قرار دارد که خواری و نابودیِ ملت یمن و پس از آن محروم ساختن این ملت از عناصر اصلی حیاتی اش را دنبال می کند.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت از اعضای شورای حکام بین المللی می خواهد هرچه زودتر ملت ستمدیده ی یمن را دریابد و از این رنج و محنتِ سخت و ویرانگر رهایش سازد و از ورطه ی جنگی پلید نجاتش بخشد؛ جنگی که بیش از یک ماه به طول انجامیده است و متأسفانه شورای امنیت و هیئت ها ونهادهای بین المللی در قبال آن سکوتی شرم آور در پیش گرفته اند.

عرف انسانی و مسئولیت های اخلاقی و قانونی شما را در بوته ی آزمون قرار داده است و در این معنا بسیاری از ملت ها نگران نقش انسانی شما در چنین شرایط بحرانی و خطرناک هستند. والله ولی التوفیق
 
سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.