LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
دیدبان حقوق شیعیان اعمال خشونت بار بر علیه شیعیان یمن را محکوم کرد
کد 3844
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 30 شهریور 1394 - 7 ذوالحجّة الحرام 1436
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی واقع در واشنگتن) با صدور بیانیه ای، اعمال خشونت بار و تروریستی را که شیعیان مظلوم یمن، به ویژه عملیات تروریستی و نظامی که مردم بی دفاع یمن را هدف قرار داده است محکوم کرد.

بنا بر آنچه در بیانیه آمده است: این سازمان گزارشی دریافت کرده است که بر اساس آن در روز چهارشنبه گذشته (2/9/2015) دو انفجار در نزدیکی مسجد «المؤید» واقع در کوی «الجراف» در شمال صنعاء پایتخت یمن صورت گرفت و طی آن بیش از 130 تن شهید و زخمی بر جای ماند.

نخستین انفجار، طی عملیاتی انتحاری بود که در مسجد «المؤید» رخ داد و دومین انفجار با خودرو بمب گذاری شده بود که گروه های امداد و نجات را در خارج مسجد هدف قرار داد. بنا به گزارش شاهدان عینی بیشترین قربانیان دو انفجار یادشده از نمازگزاران بودند.

در این اقدام تروریستی شماری از کودکان بی دفاع نیز شهید شده اند و گروهک تروریستی داعش مسئولیت این جنایات را بر عهده گرفت.

از نظر این سازمان، اقدام های تروریستی اخیر بر ضد مساجد مسلمانان شیعه مذهب پیامی است آشکار و بی پرده که ماهیت عملیات تروریستیِ بر ضد شیعیانِ یمن را به نمایش می گذارد و البته تلاشی است مشکوک که انگیزه های سیاسی و مذهبی در پشت آن است و از دیرباز تا به امروز این سازمان در گزارش های خود آن را برملا کرده است.

این سازمان در بیانیه ی خود از جامعه ی جهانی خواسته است تا اقدام های تروریستی را محکوم کند و در راه تحت پیگرد قرار دادن مجریان آن و سپردنشان به دست عدالت بکوشد و با مروّجان خشونت و تروریسم طایفه ایِ ضد انسانیت برخورد کند.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.