de پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان تروریسم
LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان تروریسم
کد 39303
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 08 شهریور 1402 - 13 صفر الأحزان 1445

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی یادبود قربانیان تروریسم، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«إِنَّ هذا لَهُوَ الْبَلاءُ الْمُبِينُ؛ اين مسلماً امتحان مهم و آشكاری است»

صدق الله العلی العظيم

پدیده تروریسم بین‌المللی همچنان چالشی آشکار برای بشریت و خطری قریب‌ الوقوع برای میلیون‌ها انسان است که مستلزم مبارزه همه جانبه ازطریق راهکار و روش هایی علمی که منجر به محافظت از قربانیان این معضل، و محدود کردن موثر شر افسارگسیخته آن شود، است.

در روزی که جامعه جهانی یاد قربانیان تروریسم و بیرون کردن آن ها از شهرهایشان را گرامی می دارد و در یازدهم سپتامبر به تصویب سازمان ملل متحد رسید و هر سال به عنوان روز ابراز همبستگی و همدردی با این قربانیان است، در مقابل چشمان ما یک معضل و مشکلی است، که علی رغم تلاش های انجام شده در مبارزه با آن، و علاوه بر رنج مداوم بسیاری از جوامع از آتش تروریسم کور، که هیچ فرقه، مذهب، دین یا نژاد انسانی را از کوره جهنم خود استثنا نکرده است، علاج آن دشوار و حل نشدنی باقی مانده است.

هنوز هم صدها نفر از قربانیان تروریسم در وضعیت نگران کننده ای هستند، در حالی که خانواده های آن ها همچنان در اندوه و دردمندی به سر می برند، به ویژه خانواده های قربانیانی که پس از اینکه به دست گروه های تروریستی افتادند یا در مناطق خود مفقود شدند، هنوز سرنوشت آن ها مشخص نیست.

در حالی که ده ها هزار نفر دیگر هنوز در نتیجه تروریسم مستقیم و غیرمستقیم، از کشتار، آوارگی و تعقیب کردن و فرار رنج می برند.

تأسف آورترین نکته در این زمینه این است که غلبه بر چالش های پیش روی مردم بی گناه ازسوی گروه های تروریستی هیچ فایده ای ندارد، به ویژه با گسترش ایدئولوژی افراطی در جوامع آن ها، مانند افغانستان، پاکستان، یمن، عراق، مصر و برخی کشورهای دیگر.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) ضمن شرکت کردن در این مناسبت مهم برای بشریت، بدین وسیله از طریق پیام خود توصیه های متعددی را، به امید کمک به کاهش رنج قربانیان تروریسم و تأمین امنیت جوامع آن ها، مطرح می کند و از جامعه بین المللی به طور عام و کشورهای ذی ربط به طور خاص می خواهد که این توصیه ها را جدی بگیرند.

توصيه ها:

(۱) حمایت از افراد بی گناهی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر تروریسم قرار گرفته اند؛

(۲) تشدید تلاش های بین المللی برای جستجو و نجات افراد مفقود الاثر و ناپدید شده ها توسط گروه های تروریستی؛

(۳) تلاش برای تخلیه اردوگاه هایی که خانواده های گروه های تروریستی در سوریه و عراق را در خود جای داده اند، از طریق همکاری جوامع بین المللی؛

(۴) مبارزه با گروه های افراطی و اجازه ندادن به آن ها برای سازماندهی مجدد گروه هایشان و انجام حملات؛

(۵) مبارزه با ایدئولوژی افراطی و تحریک کننده به خشونت در همه اشکال آن؛

(۶) مبارزه با احزاب و طرف هایی که ایدئولوژی افراطی و تروریسم را ترویج و از آن حمایت مالی و معنوی می کنند؛

(۷) حمایت از دولت ها و سازمان هایی که متعهد به مقابله با تروریسم فکری و جنگی شده اند.

والله ولي التوفيق

 

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد)- واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.