LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
فراخوان سازمان جهانی نفی خشونت برای کمک به مردم آسیب ‌دیده مراکش
کد 40008
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 23 شهریور 1402 - 28 صفر الأحزان 1445

در پی وقوع زلزله  ۶.۸ ریشتری در کشور مراکش که به جان باختن و زخمی شدن هزارن نفر در این کشور انجامیده است، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله)، طی صدور فراخوانی، از مردم جهان خواست تا به کمک مردم آسیب دیده مراکش بشتابند.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«إن الله يأمر بالعدل والإحسان؛ همانا خدا (خلق را) به عدل و احسان فرمان می‌دهد»

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) همه مردم مؤمن و دولت‌های توانمند را خطاب قرار می‌ دهد تا دست یاری و کمک به سوی مردم مراکش که از زلزله ویرانگر این کشور آسیب دیده‌اند، دراز کنند.

این سازمان از وجدان و حس بشردوستانه موجود در ملت های غیور و آزاده، به ویژه ملت های مسلمان می خواهد تا برای ارائه کمک های غیرنقدی و مادی به مردم مراکش، اقدامات لازم و فوری را به عمل آورند.

این سازمان معتقد است که این درخواست به طور قاطع نیازمند همبستگی و تشدید تلاش ها برای ایستادن در کنار کشور مراکش در بحران کنونی اش، و تلاش برای کاهش فشار و لطمه فاجعه ای که در نتیجه زلزله بر آن وارد شده، است.

اخبار و اطلاعات دریافتی از آنجا نشان می‌ دهد که هزاران غیرنظامی اکنون در فضای باز زندگی می‌ کنند و از کمبود لوازم و نیازهای اولیه برای زندگی رنج می برند، که این نشان دهنده یک چالش جدی برای امنیت، سلامت و زندگی آن ها است.

این سازمان دعوت خود را با این فرموده خداوند متعال به پایان می رساند: «وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى؛ و یکدیگر را بر انجام کارهای خیر و پرهیزکاری یاری نمایید».

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.