LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
"حضرت آیت الله العظمی شیرازی:"
علی رغم وجود تروریسم، شیعیان پیروز میدان هستند
کد 4018
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 18 بهمن 1394 - 27 ربيع الثاني 1437
 
در روز یکشنبه بیستم ماه ربیع الثانی 1437ق (1394/11/11) مدیحه سرای اهل بیت علیهم السلام آقای احمد الباوی به همراه یکی از مسئولان کمیته ی احیاء شعائر حسینی، کمیته ی امور همیاران، کمیته ی استقبال میهمانان و تشریفات وابسته به آستان حضرات امامین کاظمین علیهما السلام و از مسئولان آستان مقدس امامین عسکریین علیهما السلام، در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کردند.

معظم له در گفتگو با میهمانان ضمن سخنانی، فرمودند: در احادیث شریف به این مضمون آمده است که: «مردگان، افسوسِ زندگان را خورده، خطاب به آنان می گویند: تا زمانی که در دنیا هستید و از نعمت زنده بودن برخوردارید دست هایتان برای کار و برگرفتن توشه ی آخرت باز است».

ایشان افزودند: در توضیح این معنا مطلبی را بایسته ی بیان می دانم و آن این است که یک سال یا کمی بیشتر پس از فوت آیت الله سید محمد رضا شیرازی قدس سره، یکی از روحانیان که از دوستان بسیار صمیمی و نزدیک آن مرحوم بود نزد من آمد و پس از بیان مطالبی گفت: «پس از فوت سید محمد رضا بسیار مایل بودم او را در عالم خواب ببینم. به این منظور دعاهای بسیاری می خواندم و به درگاه خدای متعال متوسل بودم و برای رسیدن به این هدف با علما صحبت می کردم و از آنان راهنمایی می خواستم. این کار را یک سال ادامه دادم، ولی موفق نشدم.

بعدها به زیارت حضرت سیدالشهدا علیه السلام نایل شدم و به زیارت قبر آن مرحوم که در صحن مقدس امام حسین علیه السلام قرار دارد رفتم و در آن جا هفتاد مرتبه سوره ی حمد را خوانده، ثواب آن را به روح او تقدیم کردم. همان شب ایشان را در عالم رؤیا دیدم و از او پرسیدم: دنیا بهتر است یا آخرت؟

پاسخ داد: دنیا، چراکه در آخرت نه امکان سخنرانی وجود دارد، نه زمینه ی تدریس فراهم است».

حضرت آیت الله العظمی شیرازی ادامه دادند: ما باید تمام توان خود را برای اهل بیت علیهم السلام و در راه خدمت به آنان به کار گیریم. امروزه جمعیت هفت میلیاردی جهان هیچ اطلاعی درباره ی اهل بیت علیهم السلام ندارد و با این خاندان هدایتگر، بیگانه است و اگر اندیشه ی والای این خاندان به جهانیان برسد، بی تردید آن را خواهند پذیرفت.

معظم له تأکید کردند: بکوشید که دو موضوع فوق العاده مهم را در کارهای خود بگنجانید:

1. عقاید؛

2. اخلاق.

ایشان در توضیح این مطلب فرمودند: دنیا از نقش ها و موضع گیری ها تشکیل شده و مهم این است که انسان بداند نسبت به اهل بیت علیهم السلام چه نقشی و چه موضع گیریی باید داشته باشد. آنچه روشن و عیان است این است که شیعیانِ پیش از ما نقش خود را ایفا کردند و برخی از آنان این نقش را به بهترین وجه انجام داده، آن را به نسل های بعدی رساندند. از این رو انسان باید تمام توان و نیروی خود را در این زمینه به کار گیرد و بدانیم که جهانیان، امروز با اندیشه، فرهنگ و رهنمودهای اهل بیت علیهم السلام آشنایی ندارند، لذا باید با شیوه ای خوب و درخور و شایسته، اندیشه، فرهنگ و رهنمودهای این چراغ های هدایت را به جهانیان برسانیم.

مرجع عالیقدر در ادامه فرمودند: امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام از عراق بر بخشی از جهان آن روز حکومت کردند و سرور و مولایمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز از عراق بر جهان حکومت خواهند کرد. از این رو امروزه باید فرهنگ خاندان پاک رسالت از عراق به سراسر گیتی برسد و گسترانده شود.

ایشان در این معنا به سخن امام رضا علیه السلام استناد کردند، که فرموده اند: «فإن الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا؛ اگر مردم زیباییِ سخن ما را بدانند قطعاً از ما پیروی خواهند کرد».

از این رو باید در راه اهل بیت علیهم السلام قدم برداریم و غافل نباشیم که شیعیان و کسانی که در این راه فعالیت می کنند قطعاً پیروز خواهند بود و دلیل بر این امر، تاریخ است. به عنوان مثال بنی امیه، بنی عباس و بنی عثمان حدود یک هزار سال حکومت کردند و در این مدت بر میلیون ها شیعه ستم روا داشته، آنان را شکنجه کردند، کشتند و طعمه ی آتش و از دیار خود آواره کردند، اما در فراز و فرود و گذر این تاریخِ آکنده از ظلم و جنایت، نسل هایی از همان ها شیعه شدند.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.