LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی بدون خشونت
کد 40672
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 04 آبان 1402 - 10 ربيع الثاني 1445

به مناسبت فرا رسیدن «روز جهانی بدون خشونت» سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحيم

«ادْفَعْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِي بَيْنَكَ وَبَيْنَهُ عَدَاوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِيٌّ حَمِيمٌ؛ بدی را با نيكی دفع كن، تا دشمنان سرسخت همچون دوستان گرم و صميمی شوند».

باوجود پیشرفت بشر و مراحل پیشرفته ای که کشورها در سطوح مختلف علمی به آن رسیده اند، و آگاهی ملت ها از اهمیت صلح، امنیت و ثبات اجتماعی، جامعه بین المللی همچنان در اغلب اوقات خشونت را به عنوان وسیله ای برای دستیابی به برخی اهداف و سود بردن ولو به قیمت ضرر و زیان دیگران، چه از نظر تسلط بر قدرت یا اقتصادی و یا فکری، می داند.

بدیهی است که ملت ها، بدون روی آوردن به آموزه های آسمانی، طبیعت انسانی یا عرف های اجتماعی، از تداوم پدیده جنگ های ویرانگر، درگیری های مسلحانه و اعمال خشونت آمیز با توجیهات مختلف، رنج می برند.

لذا ما با مشاهده تداوم جنگ‌ ها میان کشورها و جنگ های داخلی، متوجه رژیم‌های سیاسی ظالمی می ‌شویم که با روش‌های مختلف خشونت، اراده خود را بر ملت های خود تحمیل می ‌کنند، و این اعمال از عللی هستند که مشکلات و رنج های مختلف زیادی را ایجاد کرده و می‌ کند.

مایه تاسف است که برخی از کشورهایی قوانین بین المللی را نقض می کنند که خود اولاً برای خود و ثانیاً برای دیگران آن را وضع کرده اند و آشکارا همه معاهدات و میثاق های توافق شده را زیر پا می گذارند که بارزترین نمونه آن، جنگ همه جانبه جاری روسیه و متحدانش از یک سو و اوکراین و ناتو ازسوی دیگر است.

همچنین اغلب کشورهای خاورمیانه از استبداد سیاسی مملو از خشونت شکایت دارند و رنج می برند و هزاران غیرنظامی در پشت میله‌های زندان‌ های دولتی به سر می ‌برند، علاوه بر آن‌هایی که به دلیل اختلاف دیدگاه ‌های سیاسی یا اجتماعی شان با مقامات کشورشان، ناپدید شده‌ اند و سرنوشتشان نامعلوم است.

نمی ‌توان از گروه‌های افراطی که به صورت گروه‌های مختلف تقسیم و از هم جدا شدند اما روش مشابهی دارند، یعنی استفاده از خشونت به عنوان ابزار، گاه خشونت معنوی اخلاقی و گاه خشونت خونین که به آن تروریسم می ‌گویند، ذکری به میان نیاوریم.

همزمان با گرامیداشت «روز جهانی بدون خشونت» ازسوی سازمان ملل متحد، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) همبستگی مطلق و مشارکت خود را در بزرگداشت این مناسبت مهم اعلام می کند و بر پیام بشردوستانه خود مبنی بر توقف هر نوع خشونت در سراسر جهان، و تلاش برای نفی همه اشکال آن و ارتقای سطح انسانی در حد تمدن و فرهنگ والایی که بشریت به آن دست یافته است و گوش فرا دادن به آموزه های آسمانی و قوانین بین المللی مورد تایید خردمندان، تاکید می کند.

این سازمان بر این باور است که جامعه جهانی نیاز مبرمی به تکیه بر صدای خرد و عقلانیت، جایگزینی منطق زور با قدرت منطق و حل و فصل منازعات بین انسان و همتای خود از طریق گفتگو، مذاکره و راه حل های مسالمت آمیز، دارد.

سازمان جهانی نفی خشونت همچنین بر لزوم استفاده از این فرصت برای آزادی زندانیان عقیدتی در کشورهای خاورمیانه و تلاش برای خشکاندن منابع خشونت و گروه های تروریستی، علاوه بر گسترش فرهنگ عدم خشونت در محافل اجتماعی، تاکید می کند. والله من وراء القصد.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.