LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
سازمان جهانی نفی خشونت، درخواست ها برای تخریب مساجد در سوئد را محکوم کرد
کد 41383
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 11 آذر 1402 - 17 جمادى الأولى 1445

در پی اظهارات افراط گرایانه برخی گروه ها که خواستار تخریب مساجد در کشور سوئد شده بودند، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» اظهارات افراط گرایانه ای که خواستار تخریب مساجد در کشور سوئد شده اند را به شدت محکوم می کند، و از افراد و نهادهایی که به دنبال آسیب رساندن به صلح و امنیت بین المللی هستند می خواهد که پاسخگو باشند.

این سازمان از اظهارات رهبر جناح راست افراطی سوئد که خواستار مصادره و تخریب مساجد مسلمانان شده بود، مطلع شده است. اظهارات این سیاستمدار بیانی واضح از ماهیت برنامه‌ها و اهداف مشکوک با هدف بی‌ ثبات کردن امنیت جهانی و ایجاد فتنه و نزاع بین ملت ها و جوامع در داخل و خارج اروپا است.

این سازمان معتقد است که مقامات سوئدی به طور مستقیم مسئول برخورد قانونی و امنیتی با تحریک کنندگان خشونت و فتنه ها هستند، و خاطرنشان می‌ کند که این درخواست ها و کسانی که پشت سر آن ها هستند، با درخواست ها، اهداف و افراد سازمان ‌های تروریستی، مانند: القاعده و داعش، تفاوت و فرقی ندارند.

این سازمان نسبت به اجازه دادن به این احزاب افراطی برای ادامه اقدامات خود در داخل سوئد هشدار می دهد، این امر را مستلزم برخورد جدی و سازش ناپذیر و تلاش برای مبارزه فکری و فرهنگی با آن، به دلیل تهدیداتی که صلح ملی را هدف قرار می دهند، می داند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.