LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی آموزش
کد 42683
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 07 بهمن 1402 - 15 رجب الأصب 1445

به مناسبت فرارسیدن روز جهانی آموزش، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ؛ بخوان به نام پروردگارت كه آفريد».

جامعه جهانی بیست و چهارم ژانویه، روز جهانی آموزش را طی یک سنت سالانه گرامی می دارد که هدف آن برجسته کردن اهمیت این روند انسانی و ترغیب نهادهای رسمی و مردمی به توجه بیشتر به آموزش و تدوین برنامه ها و اقداماتی که به گسترش آن کمک می کنند، است.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ضمن اینکه در گرامیداشت این مناسبت مهم به جامعه جهانی می پیوندد، پیامی با تقدیم احترام و قدردانی را برای همه کسانی که در کار آموزش و پرورش مشغول هستند، ارسال می کند، و از تلاش و سعی و کوشش آن ها ستایش می کند.

در عین حال، این سازمان از همه مقامات رسمی در تمام کشورهای خاورمیانه می خواهد که تلاش های خود را برای حمایت از آموزش و تعلیم در همه سطوح، از مؤسسات آموزشی گرفته تا کادرهای شاغل و در نهایت توجه بیشتر به فراگیران دانش از گروه های سنی و اقشار مختلف اجتماعی، تشدید کنند.

این سازمان همچنین از فعالان اجتماعی در جهان عرب و اسلام می خواهد که برای احیای سنت نبوی، از طریق ابراز علاقه و حمایت و پشتیبانی از فرهنگ تعلیم و تربیت و گسترش دادن علم و دانش در جوامع خود، کوشا باشند.

سازمان جهانی نفی خشونت با یادآوری حدیث شریف منسوب به پیامبر رحمت، حضرت محمد صلی الله علیه وآله که می فرماید: «از گهواره تا گور، دانش بجویید» پیام خود را به پایان می رساند، والله ولي التوفيق.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.