LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی پیشگیری از افراط گرایی خشونت آمیز
کد 43121
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 22 بهمن 1402 - 30 رجب الأصب 1445

به مناسبت روز جهانی پیشگیری از افراط گرایی خشونت آمیز، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

این روز جهانی نتیجه تراژدی ها و رنج هایی است که جوامع در طول تاریخ متحمل شده اند. پس از اینکه جامعه بین المللی متوجه شد که افراط‌ گرایی در همه اشکال آن به عنوان خطری است که می ‌تواند تشدید شود و تهدیدی است پرهزینه در همه ابعاد و جهت ها، این روز به عنوان روزی بین المللی و جهانی به تصویب رسید.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز ۱۲ فوریه را به عنوان روز جهانی جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز که منجر به تروریسم می شود، تصویب کرد تا با این روند که ناشی از جهل، عقب ماندگی و کوری بصیرت است، مبارزه کند.

سازمان جهانی نفی خشونت همواره مبارزه با افراط گرایی را به عنوان شعار خود و نقطه شروعی برگزیده است که هدف از آن تشدید تلاش های بین المللی و ملی در کشورهای مختلف برای جلوگیری از آن است.

از آنجایی که افراط گرایی نشان دهنده یک ناهنجاری است که انسان ها را از دایره انسانیت خارج می کند و پیروان خود را از ابتدایی ترین صفات انسانی، مانند: بردباری، بخشش، شفقت، همبستگی و پذیرش تفاوت و اختلاف، عاری می سازد، سازمان جهانی نفی خشونت بر این باور است که مقابله با افراط گرایی باید در اندیشه و رفتار نمایان شود.

لذا این سازمان همبستگی خود را با تلاش های بین المللی برای مقابله با افراط گرایی اعلام می کند و از دولت ها و تشکل های مردمی در جوامع مختلف بشری می خواهد که فعالیت های خود را برای گسترش نفی افراط گرایی، هماهنگ کنند و برای خشکاندن منابع فکری آن تلاش نمایند، والله ولي التوفيق.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.