LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی پناهندگان
کد 45759
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 03 تیر 1403 - 16 ذوالحجّة الحرام 1445

به مناسبت روز جهانی پناهندگان، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«وَأَحْسِنُوا إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ؛ و نيكی كنيد كه خداوند نيكوكاران را دوست می ‏دارد».

همزمان با گرامیداشت روز جهانی پناهندگان توسط جامعه بین المللی، گروه های نجات در حال انجام عملیات جمع کردن ده ها جسد مهاجرانی هستند که پس از غرق شدن قایق شان در سواحل جنوب اروپا در دریای مدیترانه غرق شده اند.

این حادثه دردناک در حقیقت منعکس کننده ده ها حادثه مشابه است که پناهجویان به دلیل شرایط اقتصادی، امنیتی یا سیاسی در یک پدیده خطرناک از کشورهایشان فرار می کنند، که متأسفانه کشورهای بزرگی در علل وقوع این پدیده مشارکت دارند.

مهاجرت برای کسانی که خواهان پناهندگی هستند، علی رغم خطرات بزرگی که در مسیرهای مرگبار فرار با آن مواجه هستند، به یکی از راه های فرار از واقعیت تلخ موجود در بسیاری از کشورهای در حال توسعه جهان تبدیل شده است.

اکثر کشورهای دموکراتیک غربی، قوانین و عرف های انسانی که برای خود تصویب کرده بودند، که براساس آن به پناهندگان حقوق و تسهیلاتی برای نجات جانشان اعطا می کردند را کنار گذاشته و به آن عمل نمی کنند که این اقدام امنیت و سلامت پناهجویان را تهدید می کند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» قویاً از کشورهای دموکراتیک می خواهد که به قوانین بین المللی در حمایت از حقوق پناهندگان احترام بگذارند و آن ها را نقض نکنند، و به آنچه نهادها و سازمان های بین المللی قانون گذاری کرده اند بازگردند، و به متون توافق نامه های مورد تأیید جامعه جهانی پایبند باشند.

در عین حال، از آن ها می خواهیم، برای غلبه بر بحران هایی که ملت های مستضعف از آن رنج می برند، به ویژه درخصوص درگیری های سیاسی، مشکلات اقتصادی و شرایط زیست محیطی ناشی از تغییرات اقلیمی، از این کشورها پشتیبانی و حمایت کنند.

این سازمان نسبت به خطر نادیده گرفتن این فجایع انسانی که مردم کشورهای در حال توسعه با آن رو به رو هستند، و چشم پوشی از مشارکت در رسیدگی به این بحران ها، هشدار می دهد.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.