LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی نفی خشونت:"
رژیم بحرین پیش از اتلاف وقت، باید گذشته را جبران کند
کد 4737
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 28 دی 1395 - 18 ربيع الثاني 1438
در پی حوادث اخیر و اعدام هایی که در بحرین به وقوع پیوست، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

سازمان جهانی نفی خشونت، خبر اعدام سه تن از فعالان بحرینی به دست رژیم حاکم بحرین را دریافت کرد که مایه ی بسی تأسف و اندوه است. آنچه بر نگرانی ها می افزاید اوضاع فاجعه باری است که در انتظار این کشور است، چراکه از نظر این سازمان، اقدام رژیم حاکم بر بحرین با اجرای غیر قانونی حکم اعدام درباره افراد مورد نظر، هرگونه تلاش برای خارج شدن از وضعیت بحرانیِ فعلی را خنثی و بی اثر می کند؛ بحرانی که بیش از پنج سال متوالی ملت بحرین را در میان گرفته است.

چنین رفتاری در واقع فرار به جلو از رهگذر بحرانی کردن اوضاع است و هیچ پیشنهاد و دیدگاهی که از فروپاشی کشور پیشگیری کند ارائه نشده است. علی رغم درخواست های محلی، منطقه ای و بین المللی برای پرهیز از اجرای حکم اعدام سه فعال سیاسی، رژیم بحرین برخلاف تمام ادیان و قوانین بین المللی حکم اعدام آنان را اجرا کرد و پیامدهای این اقدام را نادیده گرفت و به آن بی اعتنایی کرد.

دولت بحرین در حال حاضر از هیچ گونه مشروعیت ملی و میهنی برخوردار نیست، لذا این سازمان، دولت و ملت بحرین را برای مقدم دانستن مصالح عالیِ مشترک تمام اطراف، فرا می خواند و می خواهد که در راه پدید آوردن راه حل های صلح جویانه و معتدلانه بکوشند و توجه داشته باشند که با وجود شکافی که بحرانِ موجود آن را به وجود آورده است، فرصت ها را از بین بردند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.