LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
"حضرت آیت الله العظمی شیرازی در دیدار مدیر مجموعه رسانه ای الشعائر:"
بزرگی، کاخی است که دوست و دشمن به یک اندازه در پدید آوردنِ آن سهم دارند
کد 4749
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 02 بهمن 1395 - 22 ربيع الثاني 1438
 
در روز چهارشنبه نوزدهم ربیع الثانی 1438ق (1395/10/29) آقای نصیر الربیعی، رئیس شورای مدیریت شبکه ی جهانی ماهواره ای «الشعائر»، در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کرد و مورد استقبال ایشان قرار گرفت.

او از روند کاری کانال های ماهواره ای «الشعائر» و «العباس» و دستاوردهای آن و استقبال مردمی به ویژه مردم بغداد، تقدیم معظم له کرد. فعالیت های دینی، حسینی و رسانه ای در حال حاضر و در آینده ی نزدیک، دیگر موضوعی بود که نامبرده گزارشی از آن را تقدیم کرد.

آن گاه مرجع عالیقدر طی رهنمودهایی خطاب به میهمان خود فرمودند: انسان تا زمانی که زنده است می تواند فعالیت کند و دستانش برای کار باز است. روزی مرد سالخورده ای که سخت بیمار و ناتوان بود از کشور عراق نزد من آمد و گفت: دعا کنید خدا امانتش (جانم) را بگیرد.

گفتم: چنین دعایی نمی کنم. چون علتش را پرسید، پاسخ دادم: تو الآن در دنیا هستی و نماز می خوانی، تسبیح خدا می گویی، بر محمد و خاندان پاکش درود می فرستی، دشمنان خدا را لعن می گویی و فرزندان و نوادگان خود را نصیحت کرده و پند می دهی و بابت تمام این ها از پاداش الهی برخوردار می شوی.

اگر به سرای دیگر بروی هر شب جمعه در انتظار فاتحه ای خواهی بود که نثار تو شود و شاید هم هیچ کس از تو یاد نکند. مسلّم این است که «امروز، روز و فرصت عمل است و حسابرسی در کار نیست و فردا [قیامت] روز حساب است و عملی در کار نخواهد بود».

ایشان در ادامه ی سخنان خود فرمودند: درخت بی ثمر را کسی سنگ نمی زند، ولی اگر درخت، ثمربخش و دارای میوه باشد هدف حملات سنگ و چوب همه قرار می گیرد.

انسان مفید و ثمربخش نیز همین وضعیت را دارد. مهم این است که چنین فردی تحت تأثیر سنگ پرانی ها و ضربات چوب و دیگر اشیا، آشفته و پریشان نشود. مثلی است قدیمی که می گوید: «بزرگی، کاخی است که دوست و دشمن به یک اندازه در پدید آوردنِ آن سهم دارند». این بدان معناست که دشمنان انسان در عظمت بخشیدن به او اثرگذار هستند.

سپس آقای الربیعی گفت: چند روز قبل در شهر مقدس کاظمین با آیت الله سید حسن صدر دیدار داشتم. ایشان از من خواستند که سلامشان را به شما ابلاغ کنم با این عبارت: «سلام مرا به مرجع بزرگ آیت الله العظمی سید صادق شیرازی برسان».

مرجع عالیقدر در پاسخ فرمودند: شما نیز مراتب سلام و دعای مرا به ایشان ابلاغ کنید. خاندان صدر هماره موفق بوده و هستند. خدا پدر ایشان، مرحوم سید اسماعیل صدر را رحمت کند. من او را دیده بودم و در صحن مطهر امامین جوادین علیهما السلام نماز جماعت می خواندند.

مجدداً میهمان مرجع عالیقدر اظهار داشت: سرورم، به لطف خدای متعال و از برکت دعای شما به عنوان نایب رئیس کمیته تنظیم و سامان دهی موکب ها و هیئت های حسینی در بغداد انتخاب شدم و این کمیته، مسئولیت سامان دهی 5483 موکب و هیئت حسینیِ بغداد را بر عهده دارد.

مرجع عالیقدر، مسئولیت جدید آقای نصیر الربیعی را به او تبریک گفتند و فرمودند: حدود هشتاد سال قبل یاسین الهاشمی نخست وزیر عراق بود. او با شعائر مقدس حسینی دشمنی و مخالفت می ورزید و در این زمینه سخت می گرفت و آن را مورد تمسخر قرار می داد. در بغدادِ آن روز شمار هیئات و موکب های حسینی به پنجاه نمی رسید، ولی امروزه و بنا به گفته ی شما، بغدادِ امروز بیش از پنج هزار موکب و هیئت حسینی دارد.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی در پایان خطاب به میهمان خود فرمودند: این توفیقات که به برکت امام کاظم و امام جواد علیهما السلام به دست آورده اید گوارایتان باد و ـ ان شاء الله ـ بر توفیقات شما افزوده خواهد شد. من در نمازهای خود شما را دعا خواهم کرد و توفیق روز افزون شما و برخورداریتان از یاری الهی را از حضرت حق تعالی مسألت دارم.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.