LOGIN
بیانیه ها
alshirazi.org
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان حمله تروریستی به کاروان شیعیان کفریا و الفوعه را محکوم کرد
کد 5043
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 28 فروردین 1396 - 19 رجب الأصب 1438
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) طی بیانیه ای جنایت اخیر افراطگرایان تکفیری در حق شیعیان دو شهر کفریا و الفوعه را محکوم و اعلام کرد که این جنایت، دلیل واضحی بر وحشیگری و خونخواری این گروه های تروریستی است.

در بیانیه این سازمان آمده است: در پی حمله تروریستی افراطگرایان تکفیری به کاروان شیعیان کفریا و الفوعه صدها تن از غیرنظامیان شیعه که تعداد زیادی از آنها زنان، کودکان و کهنسالان بودند به شهادت رسیده و یا مجروح شدند و این در حالی است که طبق توافق حکومت سوریه و گروه های تکفیری، قرار بود ساکنان کفریا و الفوعه با امنیت کامل شهرهای خود را ترک کنند و به حلب بروند، ولی سنی های تندرو با انجام این حمله تروریستی توافق مذکور را نقض کرده اند.

همچنین در این بیانیه از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده است تا این جنایت هولناک را محکوم کند و مسئولان این اقدام تروریستی را تحت پیگرد قرار داده، درباره این رفتار غیر انسانی آنها تحقیقات مفصلی را انجام دهد.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: کشورهای غربی و عربی حامی تروریست ها نیز باید دست از این عملکرد خود بردارند، زیرا خود آنها نیز در این جنایت ها که نقض آشکار قوانین حقوق بشر است شریک به حساب می آیند.

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان در پایان بیانیه خود از درگاه خدای منان خواست به بازماندگان این حادثه دردناک، صبر و بردباری و به مجروحان، شفای عاجل عنایت فرماید.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.