LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
بیانیه بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی پس از فتح موصل
کد 5365
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 12 تیر 1396 - 8 شوال 1438
در پی باز پس گیری استان موصل در کشور عراق از گروهک تروریستی داعش، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی به مردم عراق و خانواده های شهدا و همچنین رزمندگان مجاهد، بابت پیروزی بر این گروه تروریستی در موصل، تبریک گفت و همه را به عبرت گرفتن از اشتباهات مرحله گذشته دعوت کرد.

بنیاد مذکور در بیانیه ی خود آورده است: به لطف خدای متعال و فداکاری های شهدا، امروز ملت مظلوم عراق در جنگ بر ضد تروریسم پیروز شد. سال های اخیر که تروریست ها قسمت های وسیعی از خاک عراق و تعداد زیادی از شهرهای بزرگ را زیر سلطه خود درآورده بودند، واقعاً سال های مصیبت باری بود که در پی آن انسان های زیادی جان باختند و زنانی اسیر و فروخته شدند و هتک نوامیس شد و تاریخ، تمدن، میراث و شهرهای مختلف کشور عراق ویران گشت.

این بنیاد در بیانیه خود افزود: بهای این پیروزی بسیار بالا بود، بنابراین باید همه از آن محافظت کنیم و به هیچ وجه نباید آن را از دست دهیم.

این بنیاد اضافه کرد: مرحله ای که در عراق گذشت باید همیشه در مقابل چشمان مردم عراق مرور شود، تا از آن درس و عبرت بگیرند و در رأس آن یاد بگیرند که خشونت و افراط گرایی و لجاجت راه حلی برای مشکلات ما و ابزار مناسبی برای درگیری های سیاسی نیست.

باید از این درس، با همکاری یکدیگر برای از بین بردن تفکر افراطی گری تکفیری، و اتخاذ و نشر تفکر اعتدال که از تنوع و کثرت گرایی و میانه روی بهره می گیرد، استفاده کرد.

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی افزود: این بنیاد خواهان این است که به بازسازی مناطق آسیب دیده از تروریسم جهت برگرداندن مردم به خانه هایشان سرعت داده و کشور از فساد در تمامی اشکال آن محافظت و برای از بین بردن زمینه های مساعدی که تروریسم از آن استفاده می کند تلاش شود زیرا که همین زمینه های مساعد یکی از مهمترین علل گسترش و سیطره وی در چند سال گذشته بوده است.

این بنیاد بر اهمیت رسیدگی به خانواده های شهدا و مجروحان و قربانیان تروریسم، به ویژه ایتام و زنان بیوه از طریق یک برنامه جامع ملی که مسئولیت حمایت و مراقبت از آنها را در کلیه زمینه ها به عهده بگیرد، تأکید و بیان کرد: آنان امانت های شهدا به جامعه هستند، و این حداقل وظیفه ای است که مسئولیت آن را تمام افراد و قشرهای جامعه بدون استثنا باید به عهده بگیرند.

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی در بخش پایانی بیانیه ی خود آورده ست: برای تداوم روحیه شهروندی و محبت و ایجاد فرهنگ همزیستی در چارچوب کثرت گرایی و تنوع و مخالفت با فرهنگ لجاجت و افراط گرایی و به انحصار درآوردن حقیقت، باید در برنامه های آموزشی و پرورشی تجدیدنظر شود، چون این فرهنگ های فاسد هستند که فرقه گرایی و نژادپرستی را در جامعه تحریک می کند.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.