LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
"حضرت آیت الله العظمی شیرازی:"
مراتب والای انسان در آخرت بر اساس اعمال نیکوی او در دنیا تعیین می شود
کد 6909
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 02 مرداد 1397 - 10 ذوالقعدة الحرام 1439
در روز شنبه 7 ذی القعده 1439ق (1397/4/30) جمعی از شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام از کشور لبنان در شهر مقدس قم با حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.

مرجع عالیقدر پس از دعا برای قبولی زیارات و عبادات میهمانان، فرمودند: هریک از شما به پاس اعمالش در دنیا، در سرای آخرت از مراتب و درجات بهشتی برخوردار خواهد شد. ممکن است کسی از شما و امثال شما در آخرت نسبت به آشنایان و خویشاوندان و دوستان در مرتبه ای پایین تر قرار بگیرد، افسوس و دریغ بخورد و آرزوی درجه ای همانند درجه کسان و دوستان خود و حتی بالاتر داشته باشد.

معظم له افزودند: ملاک برخورداری از درجات عالی در سرای آخرت سه چیز است:

1. نسبت و درصد اخلاص فرد در عمل؛ بدین معنا که انسان در زندگی، فعالیت، تلاش و کوشش، در اخلاق و در خدمت به اهل بیت علیهم السلام چه اندازه با اخلاص عمل می کند.

2. اخلاق؛ این بدان معنا است که هریک از شما در طول زندگی خود خوش خلق ترین افراد باشد.

3. فعالیت و تلاش؛ یعنی هریک از شما در دنیا پر تلاش تر و فعال تر باشد، در آخرت از درجات بالاتری برخوردار خواهد بود.

مرجع عالیقدر در ادامه بیانات خود تأکید کرده، فرمودند: هریک از شما باید بکوشد که دیگران نسبت به درجات عالیه او در سرای آخرت حسرت بخورند، نه اینکه خود در آن روز حسرت دیگران را بخورد که چرا از آنان عقب مانده و نتوانسته است به مقام بالاتری دست یابد. باید توجه داشت تا زمانی که انسان در دنیا زندگی می کند کلیه تلاش و مراتبِ ترقی را در دست دارد. پس در تلاش در خدمت به اهل بیت علیهم السلام کوتاهی نکنید و در حق خود نیز بی تفاوت و کم توجه نباشید و از فرصت ها به خوبی بهره بگیرید و حداکثر استفاده را ببرید.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله افزودند: مضمون حدیث شریف از این قرار است که می فرماید: «مردگان خطاب به زندگان از بستگان و خویشاوندان خود می گویند: تا وقتی که زنده هستید از فرصتی که در اختیار دارید استفاده کنید، چراکه پس از مرگ فرصت عمل از دست می رود».

دیگر بایسته که از مهم ترین امور است و نباید آن را فراموش کنید و در کشورتان لبنان به ویژه جنوب لبنان به آن اهمیت بورزید و توجه داشته باشید اهمیت دادن به پسران و دختران جوان است و همه کوشش و تلاش خود را به کار بگیرید و آنان را در مسیر و چارچوب فرهنگ و مدرسه اهل بیت علیهم السلام قرار داده، در شمار رهپویان خط روشن آن پاکان درآورید.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله در پایان فرمودند: از خدای منان خواهانم که شما را در این راه و حرکت یاری فرماید و توفیق روزافزون به شما عنایت فرماید.

گفتنی است که میهمانان مرجع عالیقدر پس از این دیدار، با آیت الله زاده حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شیرازی دیدار کردند و به رهنمودهای ارزشمند وی گوش فرا دادند.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.