LOGIN
دیدارها
alshirazi.org
دیدار مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام از کشور آلمان با آیت الله العظمی شیرازی
کد 7125
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 11 شهریور 1397 - 21 ذوالحجّة الحرام 1439
در روز پنجشنبه 9 ذی الحجة الحرام 1439ق (1397/5/30) و در چارچوب دیدارهای روزانه، مسئول هیئت محبان اهل بیت علیهم السلام، برادران افغانستانی مقیم شهر کرفیلد کشور آلمان با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان بهره مند شد.

وی پس از دیدار با مرجع عالیقدر با حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شیرازی، فرزند معظم له ملاقات نمود.

فرزند مرجع عالیقدر در این دیدار بیاناتی ارزشمند ایراد کرد و ضمن گفتاری درباره اهمیت و ارزش تلاش در کشورهای غیراسلامی به منظور نشر و تبلیغ و ترویج تعالیم و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام گفت: توکل بر خدای متعال در این زمینه بسیار بسیار مهم است و انسان باید هماره امیدش به خدای منان باشد. نیز باید آگاه باشد که هرچه در اختیار دارد از خدای سبحان است، لذا باید قدر این داشته ها را بداند و آن را در راه خدای تبارک و تعالی هزینه کند.

در چارچوب همین گفتار حجت الاسلام والمسلمین شیرازی به بیان وقایعی تاریخی از سیره نورانی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله پرداخت و گفت: بسیاریِ دشمنان، فراوانی امکانات نامحدودی که در اختیار آنان است، اندک بودن جمعیت مؤمنان، شرایط سخت و امکانات اندک و ضعیف و موارد مشابه، سبب نشود که دچار نا امیدی شوید، بلکه مطمئن باشید که خدای عزوجل مؤمنان را در هر جا و هر زمان در نظر دارد و همیشه یاریگر آنان است.

ایشان توضیح داد و گفت: با واکاوی جنگ هایی که بر پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله تحمیل شد متوجه خواهید شد که مؤمنان همیشه در اقلیت بوده اند، ولی پیوسته بر دشمنان چیره و پیروز می شدند و در نهایت با استعانت از خدای سبحان و استقامت از فراز و فرودهای پیچیده و شرایط سخت، پیروز و سرافراز بر می آمدند.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.