LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
هشدار سازمان جهانی نفی خشونت درباره خشونت در کشور سودان
کد 7720
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 09 دی 1397 - 22 ربيع الثاني 1440
در پی بروز حوادث خشونت بار اخیر در کشور سودان، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرده و طی آن به اطراف منازعه هشدار داده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت نسبت به رخدادهای اخیر و اوضاع به وجود آمده در کشور سودان به شدت نگران و نومید شده است و نسبت به اقدام دولت سودان برای رفع اشکال های موجود با ابزار خشونت هشدار می دهد.

این سازمان از اقدامات و رفتارهای دولت سودان که اخیراً در برخورد با معترضان و معارضان مسالمت جو صورت گرفته مطلع شده است که در برابر اعتراضات مشروع شهروندان سودانی فرار به جلو می باشد و پیامدهای ناخوشایندی دارد که همه چیز را بر باد می دهد و دامنه آن گسترده تر می شود.

این سازمان از حاکمان سودان می خواهد در رویارویی با بحران اقتصادی کشور راهکارهایی مناسب برگزینند تا از درد و رنج اغلب شهروندان بکاهند؛ پدیده ای که وضعیت معیشتی آنان را سخت وخیم کرده و به سراشیبی سقوط کشانده است. همچنین این سازمان بر ارائه راه حل های مناسب و کارآمد برای ممانعت از درغلتیدن کشور به ورطه چالش ها و جنگ داخلی و تجزیه تأکید دارد.

این سازمان همین طور با اشاره به اعمال خشونت دولتی بر ضد معترضان، تعامل مستبدانه و دیکتاتور مآبانه با بحران ها را فوق العاده خطرناک می داند و بر آن است که نقض حقوق انسان پیامدها و عوارض سنگین قانونی، سیاسی و اجتماعی در پی دارد. یادآوری می شود که کشتار ناشی از اعمال خشونت دولتی، بازداشت های سیاسی و خاموش کردن صدای معترضان بر پیچیده تر کردن بحران جاری و زیان های ناشی از آن می افزاید.

در پایان بیانیه این سازمان آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر ضرورت پایبندی به رفتار دمکراتیک تأکید دارد، چراکه ملت سودان از رهگذر این حق انسانی و ملی خود به خواسته هایش خواهد رسید.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.