LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
"حضرت آیت الله العظمی شیرازی:"
مهم ترین مسأله امروز دورکردن ستم از ملت عراق است
کد 7950
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 28 بهمن 1397 - 11 جمادى الثانية 1440
در روز پنجشنبه هشتم ماه جمادی الثانی 1440ق (1397/11/25) جمعی از جوانان شاغل در نهاد نخست وزیری و دیگر ادارات دولتی کشور عراق با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کردند و مورد استقبال ایشان قرار گرفتند.

معظم له خطاب به میهمانان فرمودند: از خدای متعال می خواهم که شما را در خدمت به ملت عراق که ناروا مورد ستم قرار گرفته است موفق بدارد. توجه داشته باشید که مهم ترین کار در شرایط کنونی دورکردن ظلم و جور از ملت عراق است.

ایشان افزودند: شما در طول زندگی خود نیازهایی به درگاه الهی دارید. اگر بخواهید که حضرتش نیازهای شما را برآورده فرماید، شما نیازهای دیگران را برآورده سازید. دیگر وظیفه و مسئولیتی که بر عهده دارید گردآوری و جمعیت بخشیدن به پراکندگی جوانان شهر بغداد و دیگر شهرهاست.

آن گاه یکی از میهمانان خطاب به مرجع عالیقدر گفت: آنچه امروز در عراق جریان دارد، در واقع تهاجم و شبیخون وحشیانه ای است که بر ضد نسل جوان شیعه این سامان صورت گرفته است و هدف از این شبیخون سوق دادن جوانان شیعه به دین و آیین بی دینی و لائیسم، چون کمونیسم و سوسیالیسم است.

هدف از این تهاجم، جوانان جنوب و مرکز عراق به ویژه و مشخصاً جوانان شهرهای: بصره، عماره، ناصریه، نجف اشرف، حله و بغداد است. ما این موضوع را با علمای نجف اشرف در میان گذاشتیم، ولی پاسخ روشنی نگرفتیم. اینک از حضرتعالی تقاضا داریم که به شبکه های ماهواره ای مرتبط تذکر دهید که نسبت به این امر عنایت داشته، مطالب و سخنرانی هایی را پخش کنند و طی آن خطر این تهاجم را یادآوری کرده، نسبت به آن هشدار دهند و بدین ترتیب جوانان شیعه را از آفات و خطرات این تهاجم و امثال آن ایمنی بخشند.

معظم له فرمودند: من در این مقوله ـ ان شاء الله ـ تأکید می کنم، ولی از حقوق متقابل جوانان این است که شما نیز در این زمینه مسئولیت دارید و باید به مسئولیت خود نسبت به جوانان پایبند باشید و آن هدایت و ارشاد جوانان است و اینکه باید با شبهاتی که با آن روبرو هستند آشنا شده، شبهه ها و اشکالات آنان را برطرف کنید و در این معنا همه جوانان باید مدّنظر قرار گیرند، بی تفاوت اینکه آشنا، خویشاوند، همسایه، از نزدیکان و یا محصل و دانشجو باشند.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.