LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
همراهی سازمان جهانی نفی خشونت با جامعه جهانی در برگزاری روز جهانی فعالیت های انسانی
کد 8988
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 28 مرداد 1398 - 17 ذو الحجة 1440
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی فعالیت های انسانی (بشردوستانه) سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: همه ساله روز نوزدهم ماه آگوست به عنوان روز جهانی فعالیت های انسانی (بشردوستانه) به منظور قدردانی از کسانی که در عرصه های خدمات انسانی فعالیت می کنند، گرامی داشته و ارج نهاده می شود. دیگر هدف از این مناسبت، گردهمایی برای زیان دیدگان از بحران ها در سراسر جهان است.

این روز با تهاجم و حمله تروریستی سال 2003 میلادی به دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در بغداد همزمان است؛ اقدام تروریستی که 22 قربانی گرفت.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت همپا و همراه با جامعه جهانی این روز را گرامی می دارد؛ زیرا این سازمان یکی از سازمان های جهانی است که در پی ریزی این هدف و برنامه انسانی و بشردوستانه سهیم بوده است. دیگر اینکه برنامه یادشده و یاری رساندن به مردم بی دفاع در هنگام بروز فجایع و رویدادها و حوادث سنگین و خطرناک ناشی از تحولات طبیعی و پیامدهای نظامی و جنگیِ برآمده از رخدادهایی که متوجه مردمِ هر سرزمینی می شود از اهداف سازمان جهانی نفی خشونت است و در این راه هیچ تبعیض نژادی، دینی و اعتقادی را نپذیرفته و به آن تن نمی دهد.

لذا در چارچوب و سیاق این مناسبتِ بین المللی سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از دولت های قانونی و حکومت های سراسر جهان می خواهد که از تلاش ها و فعالیت های سازمان انسانی منطقه ای و بین المللی در امدادرسانی و کمک به لایه ها و طبقات اجتماعی حمایت کنند و در کاستن از درد و رنج مردم در زمان صلح و در جنگ، فعالانه سهیم باشند. این هدف با حمایت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فعالان در این زمینه و دور نگاه داشتن آنان از اقدامات موذیانه ای که از سوی دسته ها و جریان های تندرو و افراطی و تشکل هایی با اهداف مشکوک صورت می گیرد، تحقق می یابد.

دور و ایمن داشتن سازمان های انسانی از سوء استفاده سیاسی که به دلیل فعالیت های انسانی (بشردوستانه) با آن روبرو هستند دیگر هدف مدنظر است، والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.