LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
"حضرت آیت الله العظمی شیرازی در دیدار زائران کشمیری:"
زیارت اهل بیت علیهم السلام زیارتی مقدس و با فضیلت است
کد 9496
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 19 آبان 1398 - 12 ربيع الأول 1441
در شامگاه روز یکشنبه پنجم ماه ربیع الأول سال 1441ق (1398/8/12) جمعی از مردان و زنان مؤمن از کشمیر هندوستان که از زیارت عتبات عالیات و زیارت مقدس اربعین برگشته بودند تا به کشور خود بازگردند ضمن حضور در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کردند.

مرجع عالیقدر ضمن استقبال از میهمانان فرمودند: به جهت حضورتان در این جا سپاسگزارم و قدردان شما هستم. شما زائران اهل بیت علیهم السلام هستید و زیارت شما زیارتی مقدس و با فضیلت است. برای اینکه زیارت شما مقبول درگاه الهی باشد و مشمول عنایت اهل بیت علیهم السلام باشید مرد و زن تصمیم بگیرید به سفارش مولایمان حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله پایبند باشید؛ سفارشی که آن حضرت با سه بار تکرار بر اهمیت آن تأکید فرمودند. ایشان به کسی که نصیحت و رهنمون خواسته بود سه بار فرمودند: «لا تغضب، لا تغضب، لا تغضب؛ خشم مگیر، خشم مگیر، خشم مگیر».

حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله در ادامه فرمودند: رسول مکرم اسلام صلی الله علیه وآله مواعظ و نصایح فراوانی داشتند، ولی روال بر این نبود موعظه و نصیحت را سه بار تکرار کنند، اما با توجه به اهمیت این موضوع و ضرورت پرهیز از خشم آن را سه بار تکرار نمودند؛ لذا از همین حالا همگی تان تصمیم بگیرید که از خشم خود در زندگی بکاهید. توجه داشته باشید این امر سخت، ولی بسیار مهم است.

مرجع عالیقدر تأکید کردند: همسران، پدران و مادران، فرزندان خواهران و برادران، همسایگان، خویشاوندان و همکاران در تعامل با یکدیگر از خشمگین شدن بپرهیزند و اگر یکی از آنان خشمگین شد از مقابله به مثل خودداری کنند.

معظم له افزودند: هریک از شما مردان و زنان مؤمن اگر در این تصمیم عزم و اراده قوی تر داشته باشید نماز و روزه و زیارت تان مقبول تر بوده و از عنایت بیشتری برخوردار خواهید شد. بنابراین، شما به عمل و پایبندی به آموزه یادشده رسول خدا صلی الله علیه وآله عزم خود را جزم کنید و در غیر این صورت انسان در روز قیامت با پرونده و نامه اعمالی خواهد آمد که آکنده از امور ناشایست است که به دلیل خشم سیاه شده است و در آن صورت نخواهد توانست از خود و عملکرد خویش دفاع و آن را توجیه کند.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در پایان سخنان خود فرمودند: تصمیم بگیرید که از غضب و خشم دوری کنید. من دعاگوی شما مردان و زنان هستم و ان شاء الله شما نیز مرا دعا خواهید کرد.

از خدای منان مسئلت دارم که شما را در صحت و سلامت کامل و امنیت به شهر و کاشانه تان بازگرداند.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.