LOGIN
دیدارها
alshirazi.org
دیدار جوانان فعال فرهنگی مذهبی از چند شهر کشور با حضرت آیت الله العظمی شیرازی
کد 9612
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 21 آذر 1398 - 15 ربيع الثاني 1441
بامداد روز جمعه نهم ماه ربیع الثانی 1441ق (1398/9/15) گروه هایی از جوانان فعال در عرصه های دینی، شعائر حسینی، دانشجویان و کسبه از شهرهای شیراز و اصفهان و قزوین در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کردند.

مرجع عالیقدر در جمع میهمانان بیانات و رهنمودهایی ایراد کردند و فرمودند: شما در مرحله جوانی قرار دارید و پس از گذشت و سپری شدن پنجاه سال سالخورده خواهید بود. ان شاء الله عمری طولانی و توأم با صحت، سلامت و سعادت داشته باشید. اگر هر یک از شما بخواهد در آن سنین و مقطع عمری سالخوردگی افسوس گذشته زندگی را نخورده و به جهت آن پشیمان نشود از همین حالا باید یک مسأله مهم و حیاتی را که رسول مکرم اسلام صلی الله علیه وآله بدان سفارش فرموده اند درس زندگی خود قرار دهد و به آن عمل کند و آن این آموزه پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله است که فرمودند: «لا تغضب، لا تغضب، لا تغضب؛ خشم مگیر، خشم مگیر، خشم مگیر».

ایشان توضیح دادند: هرگاه کسی تصمیم بگیرد در زندگی خانوادگی، دانشگاه، حوزه، بازار، محل کسب و کار، مسجد، حسینیه، هیئت های حسینی و در سایر اماکن و عرصه ها خشم را ترک کند و آن را به تدریج کنار نهد در آن سنین افسوس زندگی خود را نخواهد خورد و در غیر این صورت سخت پشیمان خواهد شد. در آخرت و هنگامی که نامه اعمال مردم را به دستشان می دهند انسان با دیدن پرونده و نامه اعمال خود که در نتیجه رفتار نکوهیده و خشم خود آکنده است سخت پشیمان خواهد شد و پاسخی نخواهد داشت و نمی تواند از خود دفاع کند.

معظم له در ادامه فرمودند: اگر خدای ناکرده هریک از شما خشمگین شد عذرخواهی کرده و به درگاه خدای متعال استغفار کنید و عزم خود را جزم کنید که دیگر خشم نگیرید و اگر این خشم گرفتن ده ها و صدها بار تکرار شد، دوری جستن از آن را به خود یادآوری کنید و عذرخواهی و استغفار را ترک نکنید تا اینکه خشمگین شدن شما کمتر شود یا دگرباره خشمگین نشوید.

حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی خطاب به میهمانان خود فرمودند: هم اینک شما نزدیک حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها هستید و امشب شب شهادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها می باشد. تصمیمتان این باشد که از خشم خود بکاهید و به تدریج از آن رها شوید که این امر کلید سعادت و توفیق می باشد.

همچنین همقطاران خود را به عمل به این سفارش پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله تشویق و ترغیب کنید.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.