LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
هشدار سازمان جهانی نفی خشونت به دولت هند نسبت به بروز جنگ داخلیِ ناشی از سیاست های نژادپرستانه
کد 9662
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 04 دی 1398 - 28 ربيع الثاني 1441
در پی رفتارهای خشونت بار و نژادپرستانه دولت هند، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» رفتار و تصمیمات غیر مسئولانه دولت هند را که اقدامی نژادپرستانه است، به شدت محکوم کرده و اگر در روش و رفتار اخیر خود تجدیدنظر نکند، نسبت به بروز و درگیر شدن هند به جنگ داخلی هشدار می دهد.

مصوبه اخیر دادن تابعیت به شهروندان هندی و درگیری های ناشی از آن، ده ها تن از مردم عادی را به کام مرگ فرستاده و زخمیانی بر جای گذاشته است. درگیری های مسلحانه در پی اعتراضات انبوه شهروندانِ پیروان سایر ادیان که به منظور محکوم کردن محروم شدن مسلمانان ـ که بخش بزرگی از مردم هند را تشکیل می دهد ـ از داشتن تابعیت هندی را نیز باید در نظر داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: مسئولان و متولیان کشور هند با تصویب این قانونِ به طور آشکار نژادپرستانه قوانین و مصوبه های مرتبط و با موضوع حقوق بشرِ جهانی و منطقه ای آن را بی پروا و کاملاً نقض کرده اند. از این رو برای حفظ صلح داخلی و ملی و امنیت اجتماعی باید و باید آن را لغو کنند.

به دنبال حوادث یادشده، سازمان جهانی نفی خشونت دولتمردان هند را در نقض حقوق بشر و جان باختن افراد و وارد کردن خسارت به دارایی های مردم و همچنین نابسامانی ها و اضطرابات در کشور کاملاً مسئول می داند. از همین رو از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد می خواهیم تا با دخالت در این قضیه بحران فعلی را برطرف و خونریزی و کشتار پدید آمده در هند را متوقف کنند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.