LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی رادیو
کد 9927
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 26 بهمن 1398 - 20 جمادى الثانية 1441
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی رادیو سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: جامعه جهانی روز سیزدهم ماه فوریه (24 بهمن ماه) هر سال را به تجلیل و بزرگداشت رادیو اختصاص داده است، به این جهت که رادیو یکی از بخش های حیاتی انسان است و از ابتدای اختراع و به کار گیری آن در اواخر قرن نوزدهم میلادی سهم چشمگیر و قابل توجهی در خدمت به جامعه بشری داشته است.

در ادامه این بیانیه می خوانیم: عوامل و دست اندرکاران رسانه شنیداری طی دهه های گذشته در هنگام بروز بحران ها یا حوادث طبیعی و جز آن نقشی فعال و محوری داشته و ایفا کرده اند و این پدیده هماره در میان افراد جامعه و جوامع و ملت ها به عنوان پل ارتباطی عمل کرده است. دیگر اینکه در هیئت و صورت دریچه و روزنه ای فرهنگی بین ملت عمل کرده و از این رهگذر، سنت ها و فرهنگ ها و اخبار و گزارش ها را به جای جای جهان رسانده است.

بدین ترتیب سهم و نقش بزرگی در طی کردن مسافت های طولانی داشته و پیام های فراوانی را با سرعت فراوان و توأم با امانت و رعایت اصل امانتداری و با کمترین هزینه به پنج قاره جهان رسانده است. از زمان اختراع رادیو، این پدیده در بسیاری از امور انسانی نقش کارآمد و مفید داشته و در دور نگاه داشتن جهان از برخی حوادث فاجعه بار و مصیبت ها و محنت ها پیشگام بوده است که می سزد از رادیو به عنوان رسانه ای فراگیر به ویژه کسانی که در ماندگاری و پایایی آن سهیم بوده و فعالیت داشته و دارند قدردانی شود.

به همین مناسبت سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از صاحبان و متولیان و مسئولان مؤسسه های فرهنگی هدفمند و فعال در نشر فرهنگ مدرسه اهل بیت علیهم السلام و صاحبان نهادهای خیریه ای و حسینیه ها می خواهد به تأسیس یا حمایت از رسانه های شنیداری هدفمند بشتابند؛ رسانه هایی که در راه نشر فرهنگ تسامح، نفی خشونت، صلح اجتماعی و پرهیز از امور سلبی و منفی می کوشند.

این سازمان همچنین از همگان می خواهد از خدمات فعالان در رسانه شنیداری، در هر مرحله و مقطع سنی که باشند قدردانی کنند. نیز این مناسبت را مغتنم شمرده از دولتیان و متولیان امور امنیتی می خواهد از تحت پیگرد قرار دادن این طبقه با دلایل سیاسی خودداری کنند. این بایستگی در کشورهای خاورمیانه که فعالان در عرصه مطبوعات و رسانه از تنگناها و محدودیت ها و پیگرد به جرم نداشتن و خواستن آزادی بیان کاملاً در رنج هستند محسوس تر است و ضرورت بیشتری دارد.

سازمان جهانی نفی خشونت از مدرسه و مکتب ارجمند خاندان مرجعیت شیرازی کمال تشکر و قدردانی را دارد؛ مدرسه و مکتبی که در حمایت از رسانه های شنیداری هدفمند در سراسر جهان پیشقدم بوده است.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.