LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:"
شیعیان از درگیر شدن به امور و مسائلی که فرجام خوشی ندارد، بپرهیزند
کد 12722
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 19 تیر 1400 - 29 ذو القعدة 1442
خدای سبحان در قرآن کریم فرموده است: «وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَا تُصِیبَنَّ الَّذِینَ ظَلَمُوا مِنْکُمْ خَاصَّةً؛ و از فتنه‌ای بپرهیزید که تنها به ستمکاران شما نمی‌رسد» (انفال/25).

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی نسبت به بالا گرفتن خشونت در عراق شدیداً ابراز نگرانی می‌کند؛ به ویژه خشونت‌هایی که در اعتراضات و تظاهرات مطالبه گرانه در پی کم کاری و بی توجهی آشکار و روشن دولتمردان چهره نموده است. از این‌ رو نسبت به کشیده شدن به دنبال نقشه‌های ابهام آلود و مشکوک با سوء استفاده از درد و رنجی که ملت و جامعه عراق با آن رو به روست، به شدت هشدار می‌دهد.

بایسته یاد‌آوری است که پدیده اسفبار و دردناکی در صحنه عراق خودنمایی کرده و در به انحراف کشاندن اعتراضات مطالبه گرانه و حق طلبانه به سمت اعمال خشونت آمیز و هرج و مرج و تخریب حساب شده و برنامه ریزی شده نقش داشته است که همزمان، از سوی رسانه‌های مغرضِ دارای اهداف و منویات شوم به آن دامن زده شده است. طراح این وضعیت و برنامه همیشه و در هر جا کوشیده است که به مسلمانان شیعه مذهب ضربه زده و زیان برساند. از این رو شیعیان باید در جستجوی دستان و رسوا کردن کسانی باشند که در پس پرده دامن زدن به خشونت و ضربه زدن و خسارت وارد کردن به شهرهای شیعه نشین عراق قرار دارند.

بنیاد حضرت آیت الله العظمی شیرازی به جوانان مؤمن و وطن دوست عراقی یادآوری می‌کند به توطئه‌هایی که بر ضد آنان تدارک می شود و به ضرورت نفی خشونت و کشانده شدن به دنبال فتنه انگیزان توجه داشته باشند. همچنین از فرهنگ و آموزه‌های اهل بیت علیهم السلام غفلت نورزند؛ فرهنگی که بر برخورداری از مدنیت و رفتار مدنی و پرهیز از خشونت ـ جز در موارد دفاع از نفس ـ تأکید می‌کند.

این بنیاد بر آن است که در پس اصرار افراد و جریان ها بر عملیات خرابکارانه و دامن زدن به هرج و مرج و آسیب و ضرر رساندن به دارایی‌های خصوصی و عمومی که به بهانه اعتراضات حق طلبانه صورت می گیرد، دست ها و جریان‌هایی خارجی و داخلی قرار دارند که در صف معترضان نفوذ کرده و همواره می‌کوشند با هر وسیله و دستاوردی به مسلمانان ضربه بزنند. آنان برای رسیدن به اهداف شوم خود از هر وسیله و ابزاری، چون: ایجاد وحشت، ترور، تحریک و تکفیر استفاده خواهند کرد و جدیدترین ابزار آنان وارد کردن عناصر جنایتکار در اجتماعات است تا هرج و مرج آفریده و به تخریب بیشتری بپردازند.

با توجه به شرایط فعلی، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از جامعه عراقی می‌خواهد با توجه به مخاطره آمیز و شکننده بودن شرایط و اوضاع کشور که کشور و ملت و ثبات آن را تهدید می‌کند و با هدف ضربه کاری زدن به فرزندان مکتب اهل بیت علیهم السلام صورت می گیرد، ایستادگی کنند و آنان را که می‌خواهند از آب گل‌آلودی که به وجود آورده‌اند ماهی بگیرند، خلع سلاح کنند. آنان به یاد داشته باشند که پیش از این نیز برنامه و پروژه‌های تروریستی و خصمانه دشمنان و توطئه‌گران را با ایستادگی خود خنثی کرده‌اند.

خدای متعال تمام پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام و همه ملت عراق را از نیرنگ و شر شیطان و یارانش در پناه خود مصون و محفوظ بدارد.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.