de کمیساریای عالی امور پناهجویان درباره ادعاهایی مبنی بر اعدام پناهجویان در مرز لهستان تحقیق کند
LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی نفی خشونت:"
کمیساریای عالی امور پناهجویان درباره ادعاهایی مبنی بر اعدام پناهجویان در مرز لهستان تحقیق کند
کد 29135
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 05 تیر 1401 - 26 ذوالقعدة الحرام 1443

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی)، درباره ادعاهای بعضی بر اعدام پناهندگان و پناهجویان عراقی سرگردان در مرز لهستان، بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت از کمیساریای عالی امور پناهندگان و پناهجویان می خواهد که بدون فوت وقت تحقیقاتی صورت داده و به منظور روشن شدن ادعایی مبنی بر این که مسئولان کشور لهستان در سال گذشته پناهجویان سرگردان در مرزهای بلاروس و لهستان را اعدام کرده و مورد تعرض فیزیکی و شکنجه قرار داده اند تحقیقات لازم را انجام دهند.

بر پایه اطلاعات به دست آمده مسئولان بلاروس، لهستان را به اعدام سه تن از پناهجویان عراقی که می کوشیده اند به صورت غیر قانونی از مرز لهستان بگذرند متهم کرده اند. همچنین کشور بلاروس مدعی اعمال نقض حقوق سنگین برضد چند تن از پناهجویان عراقی در قالب شکنجه فیزیکی است.

یادآوری می شود مرزهای مشترک این دو کشور سال گذشته شاهد حضور انبوه پناهجویان عراقی بوده که می کوشیدند از مسیر لهستان به اروپای غربی برسند.

این سازمان از مسئولان بلاروس می خواهد مدارک خود را به نهادهای تحقیقاتی ارائه دهند.

دیگر خواسته این سازمان از دولت عراق است که باید با تلاش همه جانبه بکوشد شبهه ها و اتهاماتی که در این موضوع مطرح است را برطرف کرده و دادخواستی بین المللی برای تحقیقات فوری و زودهنگام و البته بدون فوت وقت در این زمینه ارائه دهند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.