LOGIN
بیانات
shirazi.ir
ديدار اعضاي شوراي اداره استان کربلاي معلا با مرجع عالي قدر
کد 626
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 26 تیر 1384 - 10 جمادى الثانية 1426
 
اعضاي شوراي اداره استان کربلاي معلا در شهر مقدس قم با مرجع عالي قدر حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي ديدار کردند و از سوي ايشان به گرمي مورد استقبال قرار گرفتند. معظم له ضمن سخناني، خطاب به ميهمانان فرمود: به شما برادران و خواهران گرامي که از سرزمين مقدس ـ که خدايش کربلا خوانده است ـ تشريف آورده ايد خير مقدم عرض مي‌کنم، از خداي منان مسئلت دارم زيارت کريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها را بر شما گوارا گرداند و از شما بپذيرد.

آن گاه درباره ارجمندي و قدسيت کربلا فرمود: کربلا در بيان آسمانيان و زمينيان و پيش از زاده شدن حضرت امام حسين عليه السلام، تاريخِ منحصر به فردي دارد و از هنگام ورود آن حضرت به کربلا، اين سرزمين به محلي براي آزمون بدل شده است که مؤمنان در آن محک زده مي‌شوند.

آية الله العظمي شيرازي با بيان اين که زائران کربلا در مرحله اول ميهمان حضرت سيدالشهدا و حضرت ابوالفضل العباس و سپس ميهمان مردم کربلا هستند، افزود: ميهمان کربلا نيازمند دو چيز است: يکي برخورداري از خدمات و ديگري الهام گرفتن از روح و حقيقت امام حسين عليه السلام است، زيرا سفر کربلا سفر تفريح و خوشگذراني نيست و لذا درخور خدمت هستند و از ديگر سو آنان مي‌بايست از روح امام حسين عليه السلام الهام بگيرند و راه را از چاه بازشناسند و در راه هدايت گام نهند که امام صادق عليه السلام جان‌فشاني حضرت سيدالشهدا عليه السلام را براي «رهايي بندگان از ناداني و سرگشتگي گمراهي»(1) خوانده است.

مرجع عالي قدر در ادامه فرمود: کار در کربلا، مسؤليتي است که خدا، امام حسين عليه السلام و تاريخ برعهده مسؤلان آن سامان نهاده‌اند و اين بزرگي مسؤليت، نتيجه ويژگي هايي است که خداي متعال براي امام حسين عليه السلام و سرزمين کربلا خواسته است، وانگهي تاريخ، اين خدمات و نقش ستوده شما مسؤلان را ارج خواهد نهاد. بدانيد که در آينده نزديک کربلا از چنان موقعيتي برخوردار خواهد شد که هيچ سرزميني در جهان بدان مرتبه نخواهد رسيد که اين نيز خواسته خداوند است.

معظم له در پايان تأکيد کرد: ارائه تصويري زنده از قدسيت و هدف امام حسين عليه السلام به زائران آن حضرت چندان آسان نيست و نيازمند به کار گرفتن تمام توان هاست و اين وظيفه در درجه اول، برعهده دستگاه هاي دولتي و در مرحله بعدي متوجه مردم ارجمند کربلاست که جز ميهمان نوازي از آنان ديده نشده و جز آن نيز از آنان انتظار نمي‌رود و البته پس از سقوط صدام اين ويژگي در آنان چشمگيرتر شده است.

سپس آقاي عبدالعال الياسري رئيس شوراي اداري استان کربلا ضمن ارائه گزارشي مختصر از وضعيت شهر کربلا و کمبودهاي مادي، خدماتي و بهداشتي آن به مرجع عالي قدر، تأکيد کرد: به دليل اين کاستي ها و بي توجهي هاي عمدي رژيم سرنگون شده سابق عراق که طي 35 سال همه چيز را به نابودي کشاند، بر مردم آن سامان ستم بي حساب رفته است.

وي سپس به نمايندگي از شوراي اداري استان و مردم کربلا به طور رسمي از مرجع عالي قدر براي سفر به کربلا دعوت به عمل آورد و افزود: مردم عراق، به ويژه مردم کربلا بيش از هر زمان ديگر نيازمند رهنمودهاي حضرت عالي هستند، وانگهي اکنون فرصتي دست داده است تا عراق، به ويژه کربلاي امام حسين عليه السلام با نظارت حضرت عالي ـ به عنوان يکي از مراجع بزرگ ـ بازسازي شود.

اعضاي اين هيئت همچنين اظهار اميدواري کردند که آية الله العظمي شيرازي دعوت آنان را براي زيارت شهر امام حسين عليه السلام بپذيرد و در اولين فرصت اين سفر تحقق يابد.

همچنين، چند تن از اعضاي هيئت، شماري از مشکلات شهر کربلا را مطرح کرده، از مرجع عالي قدر خواستند تا با رهنمودهاي خود، زمينه سرازيرشدن کمک هاي مالي را به کربلا فراهم آورند، تا در توليد نيروي برق، خدمات اجتماعي و احداث فرودگاه در آن شهر هزينه شود.
 
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 
1) کامل الزيارات، ص 401 (زيارت اربعين)
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.